৩০ মাৰ্চত ৰাম নৱমী; ৩ ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ উজ্জ্বলিব ভাগ্য!

1 min read

সনাতন ধৰ্মত বহুতো দেৱতাক পূজা কৰা হয়, সকলোৰে নিজস্ব বিশেষ স্থান আছে। পুৰুষোত্তম নামেৰে পৰিচিত ভগৱান ৰামক পূজা কৰাৰ বাবে ৰাম নৱমীক সৰ্বোত্তম দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি ৰাম নৱমীৰ দিনা ভগৱান ৰামৰ জন্ম হৈছিল। হিন্দু পঞ্জিকা অনুসৰি চ’ত মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ নৱমী তিথিত ৰাম নৱমী পালন কৰা হয়। এইবাৰ ২০২৩ চনৰ ৩০ মাৰ্চত ৰাম নৱমী উদযাপন কৰা হ’ব। জ্যোতিষৰ মতে এই দিনটোত এক অতি বিৰল যোগৰ সৃষ্টি হৈছে, যাৰ প্ৰভাৱ ৩টা ৰাশিত ইতিবাচকভাৱে দেখা যাব। দিল্লী বাসিন্দা জ্যোতিষাচাৰ্য পণ্ডিত আলোক পাণ্ড্যৰ পৰা পোৱা সেই ৩টা ৰাশি কোন কোনবোৰ জানো আহক।

ৰাম নৱমীৰ দিনা মিলিছে বিশেষ যোগ

জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মতে ৰাম নৱমী সৰ্বাৰ্থসিদ্ধিৰ দিনা গুৰুপূষ্য আৰু অমৃত সিদ্ধি যোগ গঠন হৈ আছে। যাৰ ইতিবাচক প্ৰভাৱ ৩ ৰাশিৰ লোকৰ ওপৰত দেখা যাব।

শুভ সময়

৩০ মাৰ্চত সৰ্বাৰ্থসিদ্ধি আৰু অমৃত সিদ্ধি যোগ পুৱা ৬:০০ বজাৰ পৰা নিশা ১০:৫৯ বজালৈ হ’ব।

সিংহ ৰাশি

জ্যোতিষৰ মতে যিসকল লোকৰ ৰাশি সিংহ ৰাশি, তেওঁলোকৰ বাবে এই যোগক শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। সিংহ ৰাশিৰ লোকে ভগৱান ৰামৰ আশীৰ্বাদত প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰতে সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। ঋণৰ পৰা মুক্তি পাব, আয়ৰ নতুন উৎসৰ সৃষ্টি হ’ব, চাকৰি আৰু ব্যৱসায়ত লাভৰ সম্ভাৱনা।

বৃষ ৰাশি

জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মতে ৰাম নৱমীৰ দিনটো বৃষ ৰাশি লোকৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ বুলি বিবেচিত হয়। এই দিনটোত নতুন কাম আৰম্ভ কৰিব পাৰিব। ক’ৰবাত বিনিয়োগ কৰিলে ৰামনৱমী দিৱস শুভ হ’ব। বহুদিন ধৰি স্থবিৰ হৈ থকা কামবোৰ দ্ৰুতগতিত হ’ব।

তুলা ৰাশি

জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মতে ৰাম নৱমীৰ দিনটোত যিসকল লোকৰ ৰাশি তুলা ৰাশি হয়, তেওঁলোকেহে ভাল খবৰ পাব পাৰে। যিসকল বিবাহযোগ্য তেওঁলোকে বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ পাব পাৰে। অৰ্থনৈতিক অৱস্থা সুদৃঢ় হ’ব আৰু সমাজত সন্মান বৃদ্ধি পাব।

You May Also Like

More From Author