ধন বিনিয়োগ কৰাৰ বাবে আজি ভাল দিন। চাকৰিৰ লগত জড়িত লোকসকলে পদোন্নতি বা দৰমহা বৃদ্ধিৰ দৰে ভাল খবৰ পাব পাৰে।

1 min read

মেষ ৰাশি: ধন বিনিয়োগ কৰাৰ বাবে আজি ভাল দিন। আজি ব্যৱসায়ত যিকোনো চুক্তি চূড়ান্ত কৰিলে তাৰ পৰা বিপুল লাভ পাব। জীৱনসংগীৰ বাবে প্ৰিয় কিবা বস্তু আনিব পাৰে, যিয়ে আপোনালোক দুয়োৰে মাজত প্ৰেম গভীৰ কৰি তুলিব। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ লগতে স্বাস্থ্যৰ প্ৰতিও গুৰুত্ব দিব লাগিব, নহ’লে কিছু স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। সন্তানৰ অগ্ৰগতি দেখি আপুনি আনন্দিত হ’ব।

শুভ ৰং: কমলা
শুভ সংখ্যা: ১৯

বৃষ ৰাশি: আজি আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি পাব। চাকৰিৰ লগত জড়িত লোকসকলে পদোন্নতি বা দৰমহা বৃদ্ধিৰ দৰে ভাল খবৰ পাব পাৰে। ভগ্নীৰ বিবাহত যদি কিবা বাধা আহিছিল, তেনেহ’লে কোনোবা জ্যেষ্ঠ সদস্যৰ সহায়ত সেই বাধা আঁতৰ হ’ব। যদি আপুনি কাৰোবাৰ ভৱিষ্যতৰ লগত জড়িত কোনো সিদ্ধান্ত লয়, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ পৰামৰ্শ লওক। পৰিয়ালৰ সৰু সৰু ল’ৰা-ছোৱালীৰ সৈতে খেল-ধেমালিৰে সন্ধিয়াৰ সময় অতিবাহিত কৰিব।

শুভ ৰং: বগা
শুভ সংখ্যা: ১৯

মিথুন ৰাশি: আজি আপোনাৰ বাবে উৎসাহেৰে ভৰা দিন হ’ব। সন্তানে চৰকাৰী চাকৰ পাব পাৰে, ফলত আপুনি সুখী হ’ব আৰু আপোনাৰ চৌপাশৰ পৰিৱেশও সুখদায়ক হ’ব। জীৱনসংগীৰ পৰা সকলো ধৰণেৰে সমৰ্থন পাব। নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাৰ বাবে আজি ভাল দিন। আজি হয়তো আপোনাৰ কোনোবা বন্ধুৰ বাবে কিছু ধনৰ ব্যৱস্থা কৰিব লাগিব, কিন্তু যদি আপুনি শহুৰেকৰ পক্ষৰ কাৰোবাক ধন ধাৰলৈ দিয়ে, তেন্তে আপোনাৰ সম্পৰ্কত বিভাজন হ’ব পাৰে।

শুভ ৰং: বাদামী
শুভ সংখ্যা: ১৯

কৰ্কট ৰাশি: আজি আপুনি কামত বহুত বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব, তেতিয়াহে সফল হ’ব পাৰিব। আপুনি গাড়ী সাৱধানে চলাব, অন্যথা দুৰ্ঘটনাৰ আশংকা আছে। জীৱনসংগীৰ সৈতে কথা পাতোতে কথাত মধুৰতা বজাই ৰাখিব, নহ’লে কাজিয়া হ’ব পাৰে। সন্তানৰ পৰা কিছু হতাশাজনক খবৰ পাব পাৰে, যিয়ে আপোনাক অশান্তি দিব। আপুনি পিতৃৰ লগত আপোনাৰ সমস্যাবোৰ শ্বেয়াৰ কৰিব পাৰিব।

শুভ ৰং: হালধীয়া
শুভ সংখ্যা: ১৯

সিংহ ৰাশি: আজি প্ৰেম জীৱন যাপন কৰা মানুহৰ বাবে ভাল দিন। অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰিব বিচৰা লোকসকলৰ বাবেও দিন ভাল হ’ব, কিন্তু এনে কৰাৰ আগতে পিতৃৰ পৰামৰ্শ ল’ব লাগিব। যদি আপোনাৰ পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত কোনো গোচৰ আদালতত চলি আছে, তেন্তে ই বহুদিনলৈ টান খাব পাৰে। প্ৰেম জীৱন যাপন কৰা লোকসকলে আজি নিজৰ সংগীক পৰিয়ালৰ লগত চিনাকি কৰাই দিব পাৰে। আজি পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ স্বাস্থ্যৰ হঠাৎ অৱনতি ঘটাৰ বাবে আপোনাৰ মনটো অশান্তিত হ’ব।

শুভ ৰং: মেৰুণ
শুভ সংখ্যা: ১৯

কন্যা ৰাশি: আজি আপোনাৰ বাবে মধ্যমীয়া ফলদায়ক দিন হ’ব। কিছুমান অজ্ঞাত শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব লাগিব, তেওঁলোক আপোনাৰ বন্ধুৰ বেশতো থাকিব পাৰে। আজি যদি আপুনি কাৰোবাক টকা বা যিকোনো বস্তু ধাৰলৈ দিয়ে, তেন্তে ঘূৰাই পোৱাৰ সম্ভাৱনা বহুত কম। কঠোৰ সংগ্ৰামৰ অন্তত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে আজি পৰীক্ষাত সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। অপ্ৰয়োজনীয় ব্যয়ৰ পৰা আঁতৰি থাকিব, নহ’লে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা দুৰ্বল হ’ব পাৰে, ফলত আপুনি চিন্তিত হৈ থাকিব।

শুভ ৰং: গুলপীয়া
শুভ সংখ্যা: ১৯

তুলা ৰাশি: আজি এই ৰাশিৰ বাবে সৌভাগ্যৰ দিন হ’ব। ব্যৱসায়ীসকলে ব্যৱসায়ৰ বাবে কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। নিয়োজিত লোকসকলে আজি আন এটা সোণালী সুযোগ পাব পাৰে। কিন্তু আপুনি আগৰ কাম অব্যাহত ৰখাটোৱেই ভাল হ’ব কাৰণ ইয়াত আপোনাৰ প্ৰগতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আজি স্বাস্থ্যৰ কিছু অৱনতি ঘটিব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি চিন্তিত হৈ পৰিব। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে নিজৰ দুৰ্বল বিষয়ত দখল বজাই ৰাখিব লাগিব, তেতিয়াহে পৰীক্ষাত সফলতা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

শুভ ৰং: মিণ্ট
শুভ সংখ্যা: ১৯

বৃশ্চিক ৰাশি: আজি নতুন সম্পত্তি ক্ৰয়ৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব। ঘৰৰ সজ্জাৰ সামগ্ৰীৰ বাবেও কিছু ধন ব্যয় হ’ব। প্ৰতিটো বিষয়তে মাতৃৰ পৰা সমৰ্থন পাব। আজি সন্ধিয়া সামাজিক অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰিব পাৰিব। পৰিয়ালৰ সৰু ল’ৰা-ছোৱালীয়ে আপোনাৰ পৰা কিছু দাবী উত্থাপন কৰা দেখা যাব, যিটো আপুনি পূৰণ কৰিব। ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীসকলে হয়তো আজি কিছু টকা ধাৰলৈ ল’ব লাগিব, তেতিয়াহে তেওঁলোকে নিজৰ ব্যৱসায় চলাব পাৰিব।

শুভ ৰং: ক’লা
শুভ সংখ্যা: ১৯

ধনু ৰাশি: আজি আপোনাৰ বাবে এক ব্যস্ততাপূৰ্ণ দিন হ’ব। আপুনি নিজতকৈ বেছি আনক সহায় কৰা দেখা যাব, কিন্তু আপুনিও মনোযোগ দিব লাগিব যে আনে ইয়াক আপোনাৰ স্বাৰ্থপৰতা বুলি গণ্য নকৰে। গতিকে আজি আপুনি আনৰ বিষয়ত বেছিকৈ জড়িত নহ’ব, নহ’লে আপোনাৰ কিছুমান কাম পিছুৱাই যাব পাৰে। দীৰ্ঘদিন ধৰি বিচাৰাধীন হৈ থকা কোনো আইনী বিষয়ত আপুনি জয় লাভৰ সম্ভাৱনা আছে। আজি সন্ধিয়া হঠাৎ পুৰণি বন্ধু এজনক লগ পাব, যিয়ে আপোনাক সুখী কৰি তুলিব। বাহিৰৰ খাদ্য পৰিহাৰ কৰাটো ভাল হ’ব, নহ’লে পেটৰ লগত জড়িত কিছুমান সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

শুভ ৰং: ৰঙা
শুভ সংখ্যা: ১৯

মকৰ ৰাশি: আজি আপোনাৰ বাবে এক কঠিন সংগ্ৰাম হ’ব। ইয়াৰ পিছতহে সফলতা লাভ কৰিব। জীৱনসংগীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কত থকা বিভাজনৰ অন্ত পৰিব। আপুনি সন্তানৰ ভৱিষ্যতৰ বাবে কিছু পৰিকল্পনা কৰিব। চাকৰিত নিজৰ ইচ্ছামতে কাম নোপোৱাৰ বাবে অলপ চিন্তিত হ’ব, কিন্তু তাতো আপুনি সাহসেৰে কাম কৰিব লাগিব। আপোনাৰ বক্তৃতাৰ মধুৰতা বজাই ৰাখিব, নহ’লে আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াৰ লগত তৰ্ক হ’ব পাৰে।

শুভ ৰং: বগা
শুভ সংখ্যা: ১৯

কুম্ভ ৰাশি: আৰ্থিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা আজি এই ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ভাল দিন হ’ব। আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত পোৱা সৰু সৰু লাভত আপুনি সন্তুষ্ট হ’ব কাৰণ আপুনি নিজৰ খৰচ পূৰণত সফল হ’ব পাৰিব। কিন্তু পৰিয়ালৰ সদস্যৰ মাজত কিছু বিবাদৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি বিচলিত হৈ থাকিব। পত্নীৰ সহায়ত ব্যৱসায়ৰ কিছুমান নতুন চুক্তি চূড়ান্ত কৰিব পাৰিব। আজি বিবাহযোগ্য লোকৰ বাবে এনে কিছুমান সুযোগ আহিব, যিবোৰ তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলেও তৎক্ষণাত অনুমোদন দিব পাৰে।

শুভ ৰং: গুলপীয়া
শুভ সংখ্যা: ১৯

মীন ৰাশি: আজিৰ দিনটো ব্যস্ততাৰে ভৰি থাকিব। আজি আপুনি নিজতকৈ বেছি আনক সহায় কৰিবলৈ দৌৰি থকা দেখা যাব। যদি আপোনাৰ কোনো আইনী বিষয় দীৰ্ঘদিন ধৰি বিচাৰাধীন হৈ আছে, তেন্তে আজি আপুনি তাত জয় লাভ কৰিব পাৰে। সন্ধিয়া হঠাৎ পুৰণি বন্ধু এজনক লগ পাব, যিয়ে আপোনাক সুখী কৰি তুলিব। আজি আপোনাৰ বাবে বাহিৰৰ খাদ্য পৰিহাৰ কৰাটো ভাল হ’ব, নহ’লে পেটৰ লগত জড়িত কিছুমান সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

শুভ ৰং: সেউজীয়া
শুভ সংখ্যা: ১৯

You May Also Like

More From Author