25.4 C
Assam
Sunday, July 3, 2022

Featured News

Neramac-1st Green Innovation Pitch for the Students in NER

June, 29th, 2022: NERAMAC (North East Regional...

ABSU’s special orientation programme concludes

The influential All Bodo Students Union (ABSU)...

জলবায়ু আন্দোলনৰ কর্মী দিশা ৰাণীক গ্রেপ্তাৰ আৰক্ষীৰ

Assamese Newsজলবায়ু আন্দোলনৰ কর্মী দিশা ৰাণীক গ্রেপ্তাৰ আৰক্ষীৰ

জলবায়ু আন্দোলনৰ কর্মী ছুইডিছ তৰুণী গ্রেটা থুনবার্গৰ টুলকিট গোচৰত দিল্লী আৰক্ষীয়ে গ্রেপ্তাৰ কৰিছে দিশা ৰাণী নামৰ ২২ বছৰীয়া যুৱতীগৰাকীক৷ বাংগালুৰুৰ পৰা দিশা ৰাণীক গ্রেপ্তাৰ কৰি আৰক্ষীয়ে ৫ দিনৰ বাবে যুৱতীগৰাকীক জিম্মাত লৈছে৷ আৰক্ষী সূত্রই প্রকাশ কৰা অনুসৰি টুলকিট গুগল ড’কৰ এগৰাকী অন্যতম সম্পাদক তথা গুগ’লৰ নথি প্রস্তুত কৰা মূল ষড়যন্ত্রকাৰী হৈছে দিশা ৰাণী৷ উল্লেখনীয় যে গুগ’লত টুলকিট নথি সম্পাদনা তথা প্রস্তুত কৰিছিল দিশা ৰাণীয়ে আৰু ছুইডেনৰ তৰুণী থুনবার্গে ইয়াক ছ’চিয়েল মিডিয়াযোগে শ্বেয়াৰ কৰিছিল৷ যোৱা ৪ ফেব্রুৱাৰীত গ্রেটা থুনবার্গে দিল্লীত চলি থকা কৃষক আন্দোলন সন্দর্ভত যি বার্তা ছ’চিয়েল মিডিয়াযোগে শ্বেয়াৰ কৰিছিল তাক প্রস্তুত কৰিছিল দিশা ৰাণীয়ে৷ স্মর্তব্য যে গ্রেটাৰ টুইটাৰ বার্তাৰ পিছতে দিল্লী আৰক্ষীয়ে ভাৰতীয় দণ্ডবিধিৰ ১২০(বি) আৰু ১৫৩(এ) ধাৰাৰ অধীনত গোচৰ ৰুজু কৰিছিল৷ তাৎক্ষণিকভাৱে এইক্ষেত্রত গুগ’লৰ সহায় বিচাৰিও ছ’চিয়েল মিডিয়া প্লেটফর্মটোৰ ওচৰ চাপিছিল দিল্লী আৰক্ষী৷

Source – Niyomiabarta

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: