24.3 C
Assam
Monday, November 28, 2022

Featured News

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

15-year-old government vehicles will be scrapped: Nitin Gadkari

Union minister Nitin Gadkari today (November 25)...

কেঁচা পনীৰ খালে হয় এই চাৰিটা লাভ, নিয়ন্ত্ৰণত থাকে ওজন!

পনীৰ ভাৰতীয়সকলৰ প্ৰিয় ব্যঞ্জনবোৰৰ ভিতৰত অন্যতম। পনীৰ...

সৌন্দর্য চর্চাত আইচ কিউব

Assamese Newsসৌন্দর্য চর্চাত আইচ কিউব

প্রখৰ উত্তাপে সকলোৰে দৈনন্দিন জীৱনত প্রভাৱিত কৰিছে৷ এই সময়ছোৱাত ছালৰ যতন লোৱাটো খুবেই গুৰুত্বপূর্ণ৷ ঘৰতে থকা কিছুমান সামগ্রীৰে আমি সহজে ছাল আৰু মুখমণ্ডলৰ যত্ন ল’ব পাৰোঁ৷ আজি ক’ব খোজা হৈছে সৌন্দর্য চর্চাত আইচ কিউবৰ ব্যৱহাৰৰ বিষয়ে৷

rবিলাহী আৰু নেমুৰ ৰস আইচ ট্রেট থৈ আইচ কিউব বনাই ল’ব৷ এতিয়া এই আইচ কিউবটো প্রতিদিনে দুবাৰকৈ আপোনাৰ ডার্ক ছার্কলৰ ওপৰত ঘঁহিব৷ কপাহী কাপোৰেৰে আইচ কিউবটো বান্ধি লৈহে ব্যৱহাৰ কৰিব৷ আইচ কিউবে ক্লীনজাৰ আৰু ট’নাৰৰ কাম কৰে আৰু ছালখন শুকান হোৱাৰ পৰা ৰক্ষা কৰে৷ ইয়াৰ ফলত ডার্ক ছার্কলৰ সমস্যা নোহোৱা হ’ব৷
rধূলিৰ বাবে মুখমণ্ডলৰ নোম ছিদ্রত ময়লা জমা হয়৷ এনেক্ষেত্রত কপাহী কাপোৰত বান্ধি লোৱা আইচ কিউব লাহে লাহে মুখত ঘঁহিলে সেই ময়লাসমূহ ওলাই যায় আৰু মুখমণ্ডল পৰিষ্কাৰ হয়৷
rচকুৰ তলত ক’লা দাগ পৰিলে আইচ ট্রেট আলুৰ ৰস জমা কৰি পটেট’ আইচ কিউব প্রস্তুত কৰি আক্রান্ত অংশত লাহে লাহে ঘঁহিব৷ ইয়াৰ ফলত অতি সোনকালে চকুৰ তলৰ ক’লা দাগ নোহোৱা হ’ব৷ ইয়াৰ উপৰি শৰীৰৰ অন্যান্য অংশত ক’লা পৰিলেও এই আইচ কিউব ঘঁহি দিলে পূর্বৰ ৰং ঘূৰি আহিব৷ নিয়মীয়াকৈ আইচ কিউবেৰে নিজৰ যত্ন ল’লে আপুনি এখন সতেজ ছালৰ গৰাকী হ’ব পাৰে৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: