24.7 C
Assam
Monday, November 28, 2022

Featured News

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

15-year-old government vehicles will be scrapped: Nitin Gadkari

Union minister Nitin Gadkari today (November 25)...

কেঁচা পনীৰ খালে হয় এই চাৰিটা লাভ, নিয়ন্ত্ৰণত থাকে ওজন!

পনীৰ ভাৰতীয়সকলৰ প্ৰিয় ব্যঞ্জনবোৰৰ ভিতৰত অন্যতম। পনীৰ...

আপোনাৰ ৰাতিৰ সময়তহে কাহ হয় নেকি ?

Assamese Newsআপোনাৰ ৰাতিৰ সময়তহে কাহ হয় নেকি ?

ৰাতি কাহৰ বাবে আপুনিও অসুবিধা পায় নেকি ? ৰাতি কাহৰ সমস্যা বহু লোকৰ দেহত দেখা যায়। এই সমস্যাৰ কাৰণ হ’ল চৰ্দি । একে সময়তে শৰীৰত অতিৰিক্ত শ্লেষ্মা গঠন হ’বলৈ আৰম্ভ কৰিলে এই সমস্যা বেছি হয়। এনে পৰিস্থিতিত ৰাতি শুই থাকিলে ডিঙিত শ্লেষ্মা আহে, যাৰ বাবে কাহৰ সমস্যা আৰম্ভ হয়।বাৰু, ৰাতি কাহৰ বহু কাৰণ থাকিব পাৰে, য’ত হাঁপানী, এলাৰ্জী আৰু চৰ্দি আদিও হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত আমি ইয়াত ক’ম ৰাতি কাহৰ কাৰণ কি হ’ব পাৰে?

এইবোৰ কাৰণত ৰাতি কাহ আহে-
ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণ-
ৰাতি কাহৰ সমস্যা চৰ্দি আৰু ফ্লুৰ বাবে হয়। যিবোৰ এসপ্তাহ ধৰি দেখা যায়।কিন্তু এই কাহটোৱে আপোনাক অধিক প্ৰভাৱিত কৰে।
হাঁপানী-
হাঁপানী এনেকুৱা এটা অৱস্থা যাৰ বাবে ৰোগীৰ উশাহ-নিশাহ লোৱাত অসুবিধা হয়। একে সময়তে হাঁপানীৰ সমস্যাত ভুগি থকা ব্যক্তিৰ ৰাতি কাহ হয়। আনহাতে হাঁপানী ৰোগত আক্ৰান্ত ব্যক্তিৰ উশাহ-নিশাহ লোৱাত অসুবিধা, বুকুখন টান হোৱা আৰু অস্থিৰতা আদিও সমস্যা হয়।

নাকৰ পিছৰ ড্ৰিপ-
নাকৰ পিছৰ ড্ৰিপ হয় যেতিয়া শ্লেষ্মা আপোনাৰ নাকৰ মাজেৰে তললৈ গৈ আপোনাৰ ডিঙিলৈকে যায়। এই সমস্যা ৰাতি শুই থকাৰ সময়ত বেছি হয়। নাকৰ পিছৰ সমস্যা হ’লেও ৰাতি কাহ হয়।এই কথাটো আওকাণ নকৰিব, কিন্তু চিকিৎসকৰ ওচৰত পৰীক্ষা কৰাব লাগে।

গাৰ্ড-
গেষ্ট্ৰ’ইছ’ফেজিয়াল হৈছে এক প্ৰকাৰৰ ক্ৰনিক এচিড ৰিফ্লাক্স। এই সমস্যাত অসুবিধা পোৱা লোকসকলৰ ৰাতি কাহৰ সমস্যা হ’ব পাৰে।ইয়াৰ উপৰিও পেটত জ্বলন অনুভূতি আৰু টেঙা বেলচিংও এই সমস্যাত অনুভৱ কৰিব পাৰি।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ ঘৰুৱা উপায় আৰু সাধাৰণ তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। ইয়াক গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওক। TrendyNews24 এ এই কথা নিশ্চিত নকৰে।)

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: