25.8 C
Assam
Friday, July 1, 2022

Featured News

নৃত্যশিল্পী ৰুণু দাসৰ অকাল মৃত্যুঃ আহত এক

Assamese Newsনৃত্যশিল্পী ৰুণু দাসৰ অকাল মৃত্যুঃ আহত এক

যান–বাহন আইন উলংঘাৰে মহানগৰীৰ ৰাজপথত একাংশ চালকে মইমতালি অব্যাহত ৰাখিছে৷ ট্রাকচালকৰ দৌৰাত্ম্যৰ বাবেই যোৱানিশা লখৰাৰ সৰুসজাই ষ্টেডিয়ামৰ সন্মুখত সংঘটিত হ’ল এক ভয়াৱহ পথ দুর্ঘটনা৷ খানাপাৰাৰ পৰা জালুকবাৰী অভিমুখী এ এছ–০২ এ চি–৭৬৬২ নম্বৰৰ তীব্রবেগী ট্রাকখনে একে দিশেৰে গৈ থকা এ এছ–০১ ই ডব্লিউ–৬৮১৩ নম্বৰৰ বাইক আৰোহী দুজনক মহটিয়াই নিয়ে৷

এই দুর্ঘটনাটোত বাইক আৰোহী ৰুণু দাস (৩০)ৰ ঘটনাস্থলীত মৃত্যু হয়৷ আৰক্ষীয়ে জানিবলৈ দিয়া মতে, যোৱানিশা প্রায় ১০.৪৫ বজাত সৰুসজাই ষ্টেডিয়ামৰ সন্মুখত ট্রাকখনে বাইকখন মহটিয়াই নিয়ে৷ দুর্ঘটনাটো সংঘটিত কৰি ট্রাকচালকে বাইকখন লখৰা চাৰিালিলৈকে চোঁচৰাই নিয়ে৷ দুর্ঘটনাটো ইমানেই ভয়াৱহ আছিল যে মৃত যুৱতীগৰাকীৰ মূৰটো শৰীৰৰ পৰা বিচ্ছিন্ন হৈ পৰাৰ লগতে শৰীৰটো চেপেটা হৈ পৰে৷ মৃত যুৱতীগৰাকীৰ ঘৰ ফটাশিল আমবাৰীত৷ এই দুর্ঘটনাটোত বাইকখনৰ চালক সুব্রত সৰকাৰ গুৰুতৰভাৱে আহত হয়৷ লালগণেশৰ বাসিন্দা তথা ৰেপিড’ চালক সুব্রত বর্তমান জি এম চি এইচত চিকিৎসাধীন হৈ আছে৷

দুর্ঘটনাটো সংঘটিত হোৱাৰ পিছতে স্থানীয় ৰাইজৰ খবৰৰ ভিত্তিত বশিষ্ঠ আৰক্ষী ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ মৃত যুৱতীগৰাকী আৰু আহত যুৱকজনক উদ্ধাৰ কৰে জি এম চি এইচলৈ প্রেৰণ কৰে৷ ইফালে গড়চুক আৰক্ষীয়ে ট্রাকখনৰ চালক ৰফিকুল ইছলামক আটক কৰি নিশাই বশিষ্ঠ আৰক্ষীক গতাই দিয়ে৷ উল্লেখ্য যে ফটাশিল আমবাৰীৰ বাসিন্দা ৰুণু দাস নামৰ যুৱতীগৰাকীয়ে কালি দিনৰ ২ বজাত ঘৰৰ পৰা ওলাই আহিছিল৷ এখন বিবাহৰ অভ্যর্থনা অনুষ্ঠানত নৃত্য পৰিৱেশনৰ বাবে অজয় মালাকাৰ নামৰ যুৱকজনে ৰুণুক মাতি আনিছিল৷

দিনত প্রশিক্ষণ সামৰি নিশা বিবাহ অনুষ্ঠানত নৃত্য পৰিৱেশন কৰিছিল ৰুণু দাসসহ শিল্পীৰ দলটোৱে৷ সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠানটোৰ দায়িত্বত থকা অজয় মালাকাৰে নিশা প্রায় ১০.৪০ বজাত শিল্পীসকলক মাননি দি ঘৰলৈ যাবলৈ দিছিল৷ আয়োজক অজয় মালাকাৰে শিল্পীৰ দলটোক ঘৰত থোৱাৰ ব্যৱস্থা নকৰাত ৰুণুৱে এখন ৰেপিড’ বুক কৰি আহি থকাৰ সময়তে এই শোকাৱহ দুর্ঘটনাটো সংঘটিত হয়৷ ইফালে, অজয় মালাকাৰৰ দায়িত্বজ্ঞানহীনতাৰ বাবেই অকালতে ৰুণু দাসৰ দৰে নৃত্যশিল্পী এগৰাকীৰ মৃত্যু হোৱা বুলি অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে৷ আনহাতে যান–বাহন আৰক্ষী আৰু পৰিবহণ বিভাগৰ দায়িত্বজ্ঞানহীনতাৰ বাবেই নিশাৰ ৰাজপথত একাংশ ট্রাকচালকে দৌৰাত্ম্য অব্যাহত ৰখাত এনেধৰণৰ শোকাৱহ পথ দুর্ঘটনা সংঘটিত হোৱা বুলি সর্বত্র চর্চা চলিছে৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: