20.2 C
Assam
Thursday, December 1, 2022

Featured News

Assam Police arrest three persons in Nagaon, recover 7.65mm pistol, brown sugar

Assam Police arrested three persons and recovered...

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

15-year-old government vehicles will be scrapped: Nitin Gadkari

Union minister Nitin Gadkari today (November 25)...

মহানগৰীৰ ধীৰেনপাৰাত দিন দুপৰতে ডকাইতি

Assamese Newsমহানগৰীৰ ধীৰেনপাৰাত দিন দুপৰতে ডকাইতি

 মহানগৰীত দিনদুপৰতে সংঘটিত হৈছে ডকাইতি ৷ ইটাভাটা দাৰগা পথত সংঘটিত হৈছে এই ঘটনা । মঙলবাৰে আবেলি প্ৰায় ৪.১০ মান বজাত সংঘটিত হয় এই ঘটনা । আৰক্ষীৰ সূত্ৰই প্ৰকাশ কৰা মতে, ধীৰেণপাৰা ইটাভাটা দাৰগা পথৰ নিবাসী গৌতম পালৰ ঘৰত আবেলি ৪.১০ মান বজাত এটা ৬ জনীয়া ডকাইতৰ দলে ঘৰত প্ৰৱেশ কৰি নগদ ধনৰ লগতে সোণৰ অলংকাৰ লুটি লৈ যায় ।

উল্লেখযোগ্য যে, ঘৰত কোনো নথকা অৱস্থাত ঘৰৰ ভিতৰত প্ৰৱেশ কৰি শিশু মূৰত পিষ্টল থৈ ঘৰৰ নগদ ধন আৰু সোণ ৰূপৰ আ-অলংকাৰ লৈ যায় । ইপিনে ডকাইতৰ দলটো যোৱাৰ সময়ত বাহিৰৰ পৰা দৰ্জা বন্ধ কৰি থৈ যোৱা দেখি লিটন মজুমদাৰে চিঞৰ বাখৰ কৰিবলৈ ধৰে ৷

তাৰপাছতে ডকাইতৰ দলটোৱে লিটন মজুমদাৰৰ মূৰত গুলিচালনা কৰি ঘটনাস্থলীত উপস্থিত থকা দুজন লোকক বন্দুক দেখুৱাই স্কুটী দুখন লৈ পলায়ন কৰে ঘটনাস্থলীৰ পৰা । আনহাতে খবৰ লাভ কৰিয়েই ঘটনাস্থলীত আৰক্ষী উপস্থিত হৈ লিটন মজুমদাৰক হায়াত হাস্পতালত ভৰ্তি কৰায় ।

উল্লেখযোগ্য যে, ডকাইতৰ দলটোৱে লৈ অহা AS-01DJ-9604 নম্বৰৰ ডাষ্টাৰ বাখন ঘটনাস্থলীতে এৰি পলায়ন কৰে ৷ সম্প্ৰতি আৰক্ষীয়ে ডাষ্টাৰ বাহনখন জব্দ কৰি থানালৈ লৈ আহে ৷

মনকৰিবলগীয়া যে, অসম আৰক্ষী যিমানেই কঠোৰ হৈছে সিমানেই গুৱাহাটী মহানগৰীত অপৰাধ জনিত ঘটনা বৃদ্ধি পাবলৈ ধৰিছে ৷ শেহতীয়াকৈ ৰাজকন্যা বৰুৱা নামৰ এগৰাকী মডেলে কেইবাজনো শ্ৰমিকক গাড়ীয়ে মহতিয়াই লৈ যায় ৷ যাৰফলত ৰাজ্যজুৰি তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছিল ৷

ইপিনে কেইবাজনো শ্ৰমিকক খুন্দিয়াই আঘাত প্ৰাপ্ত কৰা ৰাজকন্যা বৰুৱাই এদিনৰ পাছতে জামিন লাভ কৰিছিল ৷ সম্প্ৰতি যি কেইজন আৰক্ষী বিষয়াই ৰাজকন্যা বৰুৱাক জামিন দিছিল তেওঁলোকক মুখ্যমন্ত্ৰীৰ নিৰ্দেশৰ পাছতে ৰিজাভ ক্ল’জ কৰিছে আৰক্ষীয়ে ৷ এনেবোৰ ঘটনাই গুৱাহাটী মহানগৰী নিৰাপত্তাৰ দিশটো উদঙাই দিছে ৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: