20.6 C
Assam
Friday, February 3, 2023

Featured News

শীতকালত টেঙা দৈ খোৱাটো ভাল নে বেয়া ? জানক

Assamese Newsশীতকালত টেঙা দৈ খোৱাটো ভাল নে বেয়া ? জানক

বহুলোকে শীতকালত টেঙা দৈ খোৱা সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ কৰে।

1/
বহুলোকে শীতকালত টেঙা দৈ খোৱা সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ কৰে। তেওঁলোকে ভাবে যে ঠাণ্ডাত টেঙা দৈ খোৱাৰ ফলত অধিক ঠাণ্ডা লাগিব পাৰে। অৱশ্যে, শীতকালতো, টেঙা দৈৰ লাভালাভৰ কোনো অন্ত নাই।
বহুলোকে শীতকালত টেঙা দৈ খোৱা সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ কৰে। তেওঁলোকে ভাবে যে ঠাণ্ডাত টেঙা দৈ খোৱাৰ ফলত অধিক ঠাণ্ডা লাগিব পাৰে। অৱশ্যে, শীতকালতো, টেঙা দৈৰ লাভালাভৰ কোনো অন্ত নাই।

2/
গৰমৰ দৰে, ইয়াক শীতকালতো খাব পাৰি। দিনটোৰ লগতে, আপুনি ৰাতিও টেঙা দৈ খাব পাৰে। প্ৰয়োজন হ’লে এক চামুচ নিমখ বা চেনী মিহলি কৰক। টেঙা দৈ ৰাতিপুৱাৰ আহাৰ, দুপৰীয়াৰ আহাৰ আৰু তাৰ পিছতো খাব পাৰি।
গৰমৰ দৰে, ইয়াক শীতকালতো খাব পাৰি। দিনটোৰ লগতে, আপুনি ৰাতিও টেঙা দৈ খাব পাৰে। প্ৰয়োজন হ’লে এক চামুচ নিমখ বা চেনী মিহলি কৰক। টেঙা দৈ ৰাতিপুৱাৰ আহাৰ, দুপৰীয়াৰ আহাৰ আৰু তাৰ পিছতো খাব পাৰি।

3/
টেঙা দৈত থকা কেলচিয়ামে হাড়ৰ গঠন শক্তিশালী কৰে। হাড়ৰ ৰোগ হোৱাৰ সম্ভাৱনা নাইকিয়া কৰে। টেঙা দৈত কেলৰি আৰু চৰ্বি কম থাকে। সেয়েহে, শীতকালত ওজন বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনাও নিশ্চিত কৰিব পাৰি।
টেঙা দৈত থকা কেলচিয়ামে হাড়ৰ গঠন শক্তিশালী কৰে। হাড়ৰ ৰোগ হোৱাৰ সম্ভাৱনা নাইকিয়া কৰে। টেঙা দৈত কেলৰি আৰু চৰ্বি কম থাকে। সেয়েহে, শীতকালত ওজন বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনাও নিশ্চিত কৰিব পাৰি।

4/
টেঙা দৈৰ স্বাভাৱিক আৰ্দ্ৰতাই শীতকালত ছালৰ শুষ্কতা আঁতৰ কৰে। আহাৰৰ লগতে, টেঙা দৈ ফেচপেকতো ৰাখিব। ছাল ভালে ৰাখিব।
টেঙা দৈৰ স্বাভাৱিক আৰ্দ্ৰতাই শীতকালত ছালৰ শুষ্কতা আঁতৰ কৰে। আহাৰৰ লগতে, টেঙা দৈ ফেচপেকতো ৰাখিব। ছাল ভালে ৰাখিব।

5/
ময়দাৰ মণ্ডত টেঙা দৈ মিহলি কৰক। ইয়াত ৰুটি, পৰঠা কোমল হ’ব, লগতে সোৱাদ সলনি হ’ব। টেঙা দৈত চালাড উপাদান হিচাপেও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।
ময়দাৰ মণ্ডত টেঙা দৈ মিহলি কৰক। ইয়াত ৰুটি, পৰঠা কোমল হ’ব, লগতে সোৱাদ সলনি হ’ব। টেঙা দৈত চালাড উপাদান হিচাপেও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।

Disclaimer: এই প্ৰতিবেদনটো কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবে, সেয়েহে বিশদ জানিবলৈ সদায়ে বিশেষজ্ঞ এজনৰ পৰামৰ্শ লওঁক।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!