20.6 C
Assam
Friday, February 3, 2023

Featured News

সূৰ্যৰ প্ৰভাৱত ছালত পৰা কলা দাগ দূৰ কৰাৰ ঘৰুৱা উপায়

Assamese Newsসূৰ্যৰ প্ৰভাৱত ছালত পৰা কলা দাগ দূৰ কৰাৰ ঘৰুৱা উপায়

শীত কালত আমি সকলোৱে ৰ’দ লৈ ভাল পাওঁ । কিন্তু দৈনিক এনেকৈ ৰ’দ লোৱাৰ ফলত আমাৰ ছালৰ সাংঘাটিক ক্ষতি হয় ।
প্ৰখৰ ৰ’দে আমাৰ মুখত কিছুমান কলা দাগৰ সৃষ্টি কৰে । যাক আমি চান বাৰ্ণ বুলি কওঁ । কিন্তু আমাৰ বহুতে হয়তো নাজানে যে ৰ’দৰ বহি থকাৰ ফলত হোৱা কলা দাগ ঘৰুৱা উপায়েৰে দূৰ কৰিব পাৰি ।

১/ নেমুটেঙাৰ ৰস : মুখৰ ওপৰত হোৱা কলা দাগ দূৰ কৰাত সহায় কৰে নেমু টেঙাৰ ৰসে । যিহেতু নেমু টেঙাত প্ৰচুৰ পৰিমাণে ভিটামিন চি থাকে । যি ছালৰ ওপৰত পৰা কলা দাগ সহজে দূৰ কৰিব পাৰে । ইয়াৰকাৰণে আমি নিশা নেমু টেঙাৰ ৰসৰ লগত ভিটামিন ই তেল মিহলি কৰি দাগৰ ওপৰত লগাই শুই থাকিব লাগে । দেখিব আপোনাৰ ছাল সুন্দৰ , পৰিষ্কাৰ হৈ পৰিছে ।
২/ বিলাহীৰ ৰস : মুখৰ ওপৰত যদি কলা দাগ অতিৰিক্ত পৰিমাণত হয় , তেন্তে আপুনি বিলাহীৰ ৰস ব্যৱহাৰ কৰক । বিলাসীৰ ৰসে আমাৰ ছালৰ ওপৰত প্ৰাকৃতিক ব্লিচিঙৰ কাম কৰে । দৈনিক বিলাহীৰ ৰস ব্যৱহাৰ কৰিলে ছাল পৰিষ্কাৰ হোৱাৰ লগতে কলা দাগো নোহোৱা হ’ব ।

৩/ গ্ৰিন টি : মুখৰ কলা দাগ দূৰ কৰাৰ কাৰণে খুব উপযুক্ত উপাদান হৈছে গ্ৰিন টি । আমাৰ প্ৰায়ভাগ লোকে গ্ৰিন টি পান কৰে। কিন্তু আমি নাজানো যে , গ্ৰিন টিত প্ৰচুৰ পৰিমাণে এণ্টিঅক্সিডেণ্ট আছে । যি আমাৰ ছাল পৰিষ্কাৰ কৰি দাগমুক্ত কৰাত সহায় কৰে ।
বি : দ্ৰ : ওপৰোক্ত উপদান কেইটা এলাৰ্জি থাকিলে ব্যৱহাৰ কৰাৰ আগে বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লোৱা উচিত ।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!