27.6 C
Assam
Friday, February 3, 2023

Featured News

ভৰি জিনজিনালে শৰীৰত দেখা দিব পৰা সংকেতবোৰ

Assamese Newsভৰি জিনজিনালে শৰীৰত দেখা দিব পৰা সংকেতবোৰ

বহুসময়ত এনে হয় যে যদি কোনোবাই অলপ সময়ভৰি মজিয়াত ভৰি ভাঁজ কৰি বহে, তেন্তে কিছু সময়ৰ পিছত ভৰিখন জিনজিনাবলৈ ধৰে। পিছত যেতিয়া ভৰিখন পোন কৰি ৰখা হয় পিছত ই ঠিক হৈ যায়। প্ৰকৃততে, শৰীৰত ভিটামিনৰ কিছু অভাৱ হোৱাৰ বাবে এনে হয়।

~ ভিটামিন ই-ৰ অভাৱ

যদি কাৰোবাৰ ভৰি জিনজিনাবলৈ ধৰে, তেনেহ’লে ইয়াৰ কাৰণ হৈছে ভিটামিন ই-ৰ অভাৱ। ভিটামিন ই-য়ে শৰীৰৰ কোষবোৰক মুক্ত ৰেডিকেলৰ দ্বাৰা ক্ষতিগ্ৰস্ত হোৱাৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰে।

~ ভিটামিন ডি আৰু শৰ্কৰা

কেতিয়াবা ভিটামিন ডিৰ অভাৱৰ ফলত হাত-ভৰি জিনজিনাব পাৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও, কেতিয়াবা শৰ্কৰাৰ স্তৰ বেছি হোৱাৰ বাবেও ভৰিত জিনজিননি হয়।

ভিটামিন ইৰ অভাৱ দূৰ কৰিবলৈ কাঠবাদাম খাব পাৰে, কাঠবাদামত প্ৰচুৰ পৰিমাণে ভিটামিন ই পোৱা যায়। ইয়াক প্ৰতিদিনে পুৱা খাব পাৰে। ইয়াক খোৱাৰ ফলত মগজু তীক্ষ্ণ হয়। ইয়াৰ লগতে, সূৰ্যমুখী তেল ভিটামিন ই সমৃদ্ধ। চিনাবাদাম আৰু আভাকাডো সমৃদ্ধ ভিটামিন ই সমৃদ্ধ খাদ্য।

 

বিঃদ্রঃ- এই নিবন্ধটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়ুৱৈলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ল’ব।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!