13.1 C
Assam
Sunday, February 5, 2023

Featured News

ছোৱালীৰ বিবাহৰ উপযুক্ত বয়স এতিয়াৰে পৰা ১৮ নহয় ২১ বছৰ

এতিয়াৰে পৰা ছোৱালীক ১৮ বছৰত নহয় ২১বছৰতহে...

থানাৰ সন্মুখত পত্নী-সন্তানৰ কান্দোনৰ ৰোল, আত্মহত্যাৰ ভাবুকি

মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ এটা বিশেষ টুইট৷...

সন্ধিয়া ৰাস্তাৰ দাঁতিত momo খাই ভাল পায় নেকি? ইয়াৰ পৰা হ’ব পৰা বিপদৰ বিষয়ে জানি লওক

Assamese Newsসন্ধিয়া ৰাস্তাৰ দাঁতিত momo খাই ভাল পায় নেকি? ইয়াৰ পৰা হ'ব পৰা বিপদৰ বিষয়ে জানি লওক

কোনে মোমো খাই ভাল নাপায়। স্কুল, কলেজ, অফিচৰ পৰা উভতি আহোঁতে আপুনি নিশ্চয় ৰাস্তাৰ কাষত থিয় হৈ মমো খাইছে। বা ঘৰ পোৱাৰ পিছত খাব পৰাকৈ পেক কৰি থৈছে নিশ্চয়। কিন্তু আপুনি জানেনে যে আপুনি ৰাস্তাৰ দাঁতিত খৰখেদাকৈ খোৱা মোমোবোৰ আপোনাৰ শৰীৰৰ বাবে অতি বিপদজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। আজি আমি ক’ম momos ৰ সহজ ৰূপৰ বিষয়ে। আমি অনুভৱ কৰোঁ যে মোমোত কোনো তেল বা মছলা নাই যেতিয়া ই শৰীৰৰ বাবে ক্ষতিকাৰক নহয়, আপুনি যিমানেই খাওক কিয়, কিন্তু আপোনাৰ তথ্যৰ বাবে আমি আপোনাক কওঁ যে একেবাৰেই তেনেকুৱা নহয়। আজি আমি আমাৰ লেখাটোত ক’ম যে momos এ আপোনাৰ শৰীৰৰ কেনেদৰে ক্ষতি কৰিব পাৰে।

আপোনালোকে জানে যে মোমো মৈদাৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা হয়। আটাত এজ’ডাইকাৰ্বনামাইড, বেনজ’ইল পেৰাক্সাইড প্ৰচুৰ পৰিমাণে পোৱা যায়। মোমোবোৰ দীৰ্ঘদিনলৈ কোমল কৰি ৰাখিবলৈ ইয়াত এল’ক্সান নামৰ তৰল পদাৰ্থ যোগ কৰা হয়। যিটো আমাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি ক্ষতিকাৰক। আপোনালোকৰ জ্ঞাতাৰ্থে জনাওঁ যে মৈদা বনাবলৈ যি বিশেষ বস্তু যোগ কৰা হয় সেয়া শৰীৰৰ বাবে ভাল নহয়। এই বিশেষ বস্তুটোৱে শৰীৰৰ অগ্নাশয়ৰ ক্ষতি কৰে। লগতে ডায়েবেটিছ বৃদ্ধি পায়।

#নন-ভেজ মমোৰ পৰা বিপদ:

বিশেষকৈ নন-ভেজ মোমোবোৰ অধিক বিপজ্জনক। নন-ভেজ মোমোত ব্ৰইলাৰ মুৰ্গী ব্যৱহাৰ কৰা হয়, যাৰ গুণগত মান অতি বেয়া। যিয়ে যিকোনো ব্যক্তিক অসুস্থ কৰি তুলিব পাৰে।

#মোমোৰ সৈতে ৰঙা চাটনি

মোমোৰ লগত খোৱা ৰঙা চাটনি। ই শৰীৰৰ বাবে অতি ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে। ইয়াৰ সোৱাদ বহুত ভাল যদিও ই অতি তিতা। যিটো পেটৰ বাবে ভাল নহয়।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!