33.4 C
Assam
Sunday, May 29, 2022

Featured News

AHSEC releases reschedule dates for HS First-year students; to start from June 6

The Assam Higher Secondary Education Council (AHSEC)...

Centre releases Rs 324 crore advance from SDRF for flood-hit Assam

The Central government has released an advance...

বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে কয়- সুৰা সেৱন কৰাসকল মহাপাপী

Assamese Newsবিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে কয়- সুৰা সেৱন কৰাসকল মহাপাপী

বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে (Nitish Kumar) সুৰা নিষিদ্ধক লৈ এক অদ্ভুত মন্তব্য দিছে। বুধবাৰে বিধানসভাত উত্থাপন কৰা সুৰা সংশোধনী বিধেয়কখন গৃহীত হয়, য’ত প্ৰথমবাৰৰ বাবে সুৰা পান কৰাৰ বাবে ধৰা পৰিলে যিকোনো লোকক জৰিমনা বিহি ৰেহাই দিব পাৰে। বিধানসভাত বিহাৰ সুৰা নিষিদ্ধক (Bihar Liquor Ban) লৈ সংশোধনী বিধেয়কক লৈ যথেষ্ট হুলস্থূল চলি থকাৰ সময়ত, বিধান পৰিষদৰ ভিতৰত সুৰা নিষিদ্ধক লৈ আলোচনাৰ সময়ত মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে থিয় হৈ এটা ডাঙৰ কথা কৈছে।

নীতিশ কুমাৰে কৈছে যে যিসকলে সুৰা সেৱন কৰে আৰু বাপুৰ অনুভূতি বিশ্বাস নকৰে, মই তেওঁলোকক হিন্দুস্তানী বুলি বিবেচনা নকৰোঁ। নীতিশ কুমাৰে কয় যে যিসকলে এনে কৰে তেওঁলোক অযোগ্য আৰু মহা-পাপী। সুৰা পান ভাল নহয়। যিসকলে তৰ্ক কৰে যে নিষিদ্ধকৰণৰ বাবে ৰাজহ হেৰুওৱা হৈছে তেওঁলোক ভুল। মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কয় যে আগতে যেতিয়া বিহাৰত সুৰা বিক্ৰী কৰা হৈছিল, তেতিয়া ৫,০০০ কোটি টকাৰ ৰাজহ আহিছিল, কিন্তু সুৰাৰ ওপৰত নিষেধাজ্ঞাৰ পিছত, মানুহে যথেষ্ট লাভান্বিত হৈছে।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
eskort
%d bloggers like this: