32.6 C
Assam
Saturday, May 28, 2022

Featured News

AHSEC releases reschedule dates for HS First-year students; to start from June 6

The Assam Higher Secondary Education Council (AHSEC)...

Centre releases Rs 324 crore advance from SDRF for flood-hit Assam

The Central government has released an advance...

২০ জিলাৰ ৭০ শিক্ষকক মাধ্যমিক শিক্ষা সঞ্চালকালয়ৰ তলব

Assamese News২০ জিলাৰ ৭০ শিক্ষকক মাধ্যমিক শিক্ষা সঞ্চালকালয়ৰ তলব

দুটা কোষাগাৰৰ পৰা অবৈধ দৰমহা লোৱাৰ অভিযোগত সোমবাৰে ৰাজ্যৰ ৭০গৰাকী শিক্ষকক মাধ্যমিক শিক্ষা সঞ্চালকালয়ৰ কাৰ্যালয়ে(Teachers Interogate by Directorate of Secondary Education ) তলব কৰে । কাহিলীপাৰাস্থিত মাধ্যমিক শিক্ষা সঞ্চালকালয়ৰ কাৰ্যালয়লৈ তলব কৰা হয় ৭০ শিক্ষকক । মাধ্যমিক শিক্ষা সঞ্চালকালয়ৰ কাৰ্যালয়ে তলব কৰা শিক্ষক কেইগৰাকীয়ে শিক্ষা বিভাগক দেখুৱাব লাগিব সকলো নথি-পত্ৰ । যদি নথি-পত্ৰত অবৈধভাৱে দৰমহা লোৱাৰ কথা ধৰা পৰে, তেন্তে নীতি-বৰ্হিভূত ভাৱে লোৱা এই টকা ঘূৰাই দিব লাগিব শিক্ষককেইজনে । চি টি এম আই এছৰ তথ্যৰ ভিত্তিত এই ৭০ গৰাকী ঠিকাভিত্তিক শিক্ষকক তলব কৰা হয় ।

মাধ্যমিক শিক্ষা বিভাগৰ নিৰ্দেশনাত উল্লেখ থকা তথ্য অনুসৰি, বৰপেটাৰ ৭ জন, বঙাইগাঁৱৰ ৩ জন, কাছাৰৰ ৬ জন, দৰঙৰ ২ জন, ধেমাজিৰ ১ জন, ডিব্ৰুগড়ৰ ৪ জন, ডিমা-হাছাওৰ ৩ জন, গোলাঘাটৰ ১ জন, গোৱালপাৰাৰ ৯ জন, যোৰহাটৰ ৮ জন, কামৰূপৰ ২ জন, কামৰূপ(ম)ৰ ১ জন, কাৰ্বি আংলঙৰ ৪ জন, নগাঁৱৰ ৫ জন, কৰিমগঞ্জৰ ১ জন, লখিমপুৰৰ ২ জন, নলবাৰীৰ ১ জন, শিৱসাগৰৰ ৪ জন, শোণিতপুৰৰ ৫ জন আৰু তিনিচুকীয়াৰ ১ জন শিক্ষকৰ বিৰুদ্ধে আছে এই অভিযোগ । শিক্ষা বিভাগে জিলাৰ বিদ্যালয় পৰিদৰ্শক(District School Inspector)ৰ জৰিয়তে জাননী প্ৰেৰণ কৰিছিল শিক্ষক কেইগৰাকীলৈ ।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
eskort
%d bloggers like this: