13.1 C
Assam
Sunday, February 5, 2023

Featured News

ছোৱালীৰ বিবাহৰ উপযুক্ত বয়স এতিয়াৰে পৰা ১৮ নহয় ২১ বছৰ

এতিয়াৰে পৰা ছোৱালীক ১৮ বছৰত নহয় ২১বছৰতহে...

থানাৰ সন্মুখত পত্নী-সন্তানৰ কান্দোনৰ ৰোল, আত্মহত্যাৰ ভাবুকি

মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ এটা বিশেষ টুইট৷...

পিঁয়াজেৰে বাচন-বৰ্তনৰ পোৰা দাগ আতৰ কৰাৰ সহজ ঘৰুৱা পদ্ধতিসমূহ

Assamese Newsপিঁয়াজেৰে বাচন-বৰ্তনৰ পোৰা দাগ আতৰ কৰাৰ সহজ ঘৰুৱা পদ্ধতিসমূহ

বাচন-বৰ্তনৰ পোৰা দাগ আঁতৰাবলৈ পিয়াজৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সহজ ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰে সকলোকে নিশ্চয়ই উপকৃত কৰিব পাৰিব।

-ভিনেগাৰ আৰু পিয়াজ

পোৰা পাত্ৰৰ দাগৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ, প্ৰথমে এটা ডাঙৰ পিঁয়াজ আৰু ভিনেগাৰ ল’ব। ইয়াৰ পিছত, এটা বাটিত আধা কাপ পিয়াজৰ ৰস আৰু আধা কাপ ভিনেগাৰ মিহলি কৰক। তাৰ পিছত দুয়োটা ৰস মিহলি কৰি এটা পাত্ৰৰ পোৰা দাগত প্ৰয়োগ কৰি ভালদৰে পৰিষ্কাৰ কৰক। এনেদৰেন নিমিষতে বাচন-বৰ্তনবোৰ জিলিকি উঠিব।

-পিঁয়াজৰ বাকলি

পোৰা বাচন-বৰ্তন পৰিষ্কাৰ কৰিবলৈ পিঁয়াজৰ বাকলিও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, পোৰা পাত্ৰত পিয়াঁজৰ বাকলি ৰাখক, তাৰ পিছত ইয়াক পানী ভৰাই ২০ মিনিটৰ বাবে উতলাওক। সিজোৱা পিঁয়াজৰ বাকলিবোৰ সেই পানীত পেষ্টৰ দৰে হৈ পৰিব। ইয়াৰ পিছত, পানী খিনি শুকাই এটা পেষ্ট হৈ পৰিব, এই পেষ্টখিনিৰে পোৰা দাগবোৰ ভালকৈ চাফা কৰি আগৰ দৰে জিলিকাই তোলক।

-বেকিং চডা

পোৰা পাত্ৰৰ দাগৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ, প্ৰথমে সেই পোৰা পাত্ৰটোত এক চামুচ বেকিং চডা মিহলি কৰক। ইয়াৰ পিছত, ব্ৰাছৰ সহায়ত পোৰা পাত্ৰটো পৰিষ্কাৰ কৰক। ইয়াৰ পিছত, পোৰা দাগৰ ওপৰত ২ টুকুৰা পিঁয়াজ ঘঁহি দিয়ক। এনে কৰাৰ দ্বাৰা, দাগৰ ডাঠ প্ৰলেপ আঁতৰ হ’ব। ইয়াৰ পিছত, সেই পোৰা পাত্ৰটোত পানী ৰাখক আৰু ইয়াক ১০ মিনিটৰ বাবে থৈ দিয়ক। তাৰ পিছত বাকী দাগবোৰ বাচন চাফা কৰা বস্তুৰে পৰিষ্কাৰ কৰক। এনেদৰে পোৰা পাত্ৰটো আগৰ দৰে জিলিকিবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

উৎসঃ বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত ।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!