24.3 C
Assam
Monday, November 28, 2022

Featured News

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

15-year-old government vehicles will be scrapped: Nitin Gadkari

Union minister Nitin Gadkari today (November 25)...

কেঁচা পনীৰ খালে হয় এই চাৰিটা লাভ, নিয়ন্ত্ৰণত থাকে ওজন!

পনীৰ ভাৰতীয়সকলৰ প্ৰিয় ব্যঞ্জনবোৰৰ ভিতৰত অন্যতম। পনীৰ...

সীমান্ত অতিক্ৰমি ভুৱা নথিৰে বিহাৰৰ কিষাণগঞ্জত পাকিস্তানী মহিলা

Assamese Newsসীমান্ত অতিক্ৰমি ভুৱা নথিৰে বিহাৰৰ কিষাণগঞ্জত পাকিস্তানী মহিলা

বিহাৰৰ কিষাণগঞ্জৰ গালগালিয়া সীমান্তত আৰক্ষী আৰু এছ এছ বিয়ে যৌথভাৱে আটক কৰিছে আমেৰিকাৰ নাগৰিকত্ব থকা এগৰাকী সন্দেহযুক্ত পাকিস্তানী মহিলাক। মহিলাগৰাকীক আৰক্ষীয়ে জেৰা অব্যাহত ৰাখিছে। বুধবাৰে মহিলাগৰাকীয়ে বৈধ নথি-পত্ৰ অবিহনে ভাৰতৰ সীমান্ত পাৰ হৈ নেপাললৈ যাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল। ইয়াৰ মাজতে তেওঁ ধৰা পৰিল। উল্লেখ্য যে মহিলাগৰাকী আগতেও এনেদৰে ধৰা পৰিছে। লগতে ১১ মাহ ধৰি জেলত আছে। ছোৱালীজনীৰ নাম ফৰিদা মালিক। আমেৰিকাৰ কেলিফৰ্ণিয়া চহৰৰ বাসিন্দা। কিষানগঞ্জ মহিলা আৰক্ষী থানাত ৰখাৰ লগতে জেৰা অব্যাহত ৰাখিছে। আগতেও এই মহিলাগৰাকীক উত্তৰাখণ্ডত এছ এছ বিয়ে ধৰিছিল আৰু ভাৰতত ১১ মাহ কাৰাগাৰত আছিল। শাস্তি পাৰ কৰাৰ পিছত তেওঁক পুনৰ আমেৰিকালৈ পঠিওৱা হয়। কিষানগঞ্জ আৰক্ষীয়েও এফ এফ আৰ অ’ক খবৰ দিছে। গৃহ বিভাগৰ বিদেশী বিভাগক খবৰ দিয়াৰ লগতে কলকাতাত থকা আমেৰিকাৰ কনছুলেট জেনেৰেলকো অৱগত কৰা হৈছে। আৰক্ষীয়ে কয় যে গৱেষণাত দেখা গৈছে যে মহিলাগৰাকী মূলতঃ পাকিস্তানৰ, কিন্তু তেওঁ পাকিস্তানৰ নাগৰিকত্ব এৰি আমেৰিকাৰ নাগৰিকত্ব লৈছে। আমেৰিকাৰ পাছপ’ৰ্ট, ভিছা আৰু নথি-পত্ৰ লৈ ভাৰত ভ্ৰমণ কৰে। মিতব্যয়ীভাৱে তাই নেপাললৈ যাত্ৰা কৰে। আৰক্ষী অধীক্ষকে কয় যে পূৰ্বেও ইয়াক উত্তৰাখণ্ডত এছ এছ বিয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল। ১১ মাহ জেলত থকাৰ পিছত আমেৰিকালৈ ঘূৰাই পঠিওৱা হয়। আৰক্ষী অধীক্ষকগৰাকীয়ে কয় যে এফ এফ আৰ অ’কো অৱগত কৰা হৈছে। তেওঁ কয় যে যদি অবৈধ অনুপ্ৰৱেশ হয় তেন্তে পাছপ’ৰ্ট আইনত গোচৰ থাকিব।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: