18.2 C
Assam
Wednesday, November 30, 2022

Featured News

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

15-year-old government vehicles will be scrapped: Nitin Gadkari

Union minister Nitin Gadkari today (November 25)...

কেঁচা পনীৰ খালে হয় এই চাৰিটা লাভ, নিয়ন্ত্ৰণত থাকে ওজন!

পনীৰ ভাৰতীয়সকলৰ প্ৰিয় ব্যঞ্জনবোৰৰ ভিতৰত অন্যতম। পনীৰ...

নগাঁও মহাবিদ্যালয়ত ছুইজাৰলেণ্ডৰ আৰ্হিত “সাৰথি দ্যা টাইম বেংক উদ্বোধন

Assamese Newsনগাঁও মহাবিদ্যালয়ত ছুইজাৰলেণ্ডৰ আৰ্হিত "সাৰথি দ্যা টাইম বেংক উদ্বোধন

নিউজ ব্যুৰ’,নগাঁও,২৩জুন:–মধ্য অসমৰ নগাঁও মহাবিদ্যালয়ত ছুইজাৰলেণ্ডৰ আৰ্হিৰে “সাৰথি দ্যা টাইম বেংক” স্থাপন কৰা হৈছে ।এই উপলক্ষে নগাঁও মহাবিদ্যালয় (স্বতন্ত্ৰ)ৰ আভ্যন্তৰীণ মান আশ্বাসন কোষৰ উদ্যোগত আৰু ছাত্ৰ একতা সভা,এন এছ এছ গোট-১ আৰু ২ৰ সহযোগত “টাইম বেংক”ৰ কালি উদ্বোধনী অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰা হয় ।

“টাইম বেংক”টি উদ্বোধন কৰে নগাঁও সদৰ সমষ্টিৰ বিধায়ক ৰূপক শৰ্মাই । বিধায়কগৰাকীয়ে “টাইম বেংক”লৈ বিধায়ক পুঁজিৰ পৰা এখন এম্বুলেন্স আৰু দুটা অক্সিজেন কনছেনট্ৰেটৰ প্ৰদান কৰিব বুলি ঘোষণা কৰে । ভৱিষ্যতেও জনহিতাৰ্থে গঠন কৰা “টাইম বেংক”লৈ সহায়- সহযোগিতা আগবঢ়াব বুলি মত পোষণ কৰে ।

নগাঁও মহাবিদ্যালয়ৰ আভ্যন্তৰীণ মান আশ্বাসন কোষৰ সমন্বয়ক ড° ভূৱন চন্দ্ৰ চুতীয়াই আঁত ধৰা অনুষ্ঠানটিত আদৰণি ভাষণ প্ৰদান কৰি অধ্যক্ষ ড° শৰৎ বৰকটকীয়ে এই “টাইম বেংক”টি মানৱীয়তাৰ ক্ষেত্ৰত এক নিদৰ্শন বুলি মন্তব্য কৰে । উল্লেখ্য যে এই “টাইম বেংক”ত বহুসংখ্যক ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু অধ্যাপক-অধ্যাপিকাই পাছবুক খোলে আৰু বিধায়ক শৰ্মাই নিজ হাতে পাছবুক প্ৰদান কৰে ।

ছুইজাৰলেণ্ডৰ আৰ্হিৰে নগাঁও মহাবিদ্যালয় পৰিয়ালৰ অকলশৰীয়া তথা নিঃসংগ লোকক সহায় কৰাৰ বাবে “সাৰথি-দ্যা টাইম বেংক” স্থাপন কৰা হৈছে । এই অনুষ্ঠানতে মিছ নৰ্থ ইষ্ট গুৱাহাটী-২০২২ বৰ্ষৰ শীৰ্ষ স্থান লাভ কৰা ভূগোল বিজ্ঞান বিভাগৰ ছাত্ৰী বিদিশা দেৱীক অভিনন্দন জ্ঞাপন কৰা হয় ।

ঋতু পৰ্ণ শৰ্মা,নগাঁও

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: