15.5 C
Assam
Wednesday, December 7, 2022

Featured News

ক’ভিড প্রট’কলৰ মাজেৰে আৰম্ভ হ’ল পাঠদান

Assamese Newsক’ভিড প্রট’কলৰ মাজেৰে আৰম্ভ হ’ল পাঠদান

ক’ভিড পৰিস্থিতি উন্নত হোৱাৰ লগে লগে ৰাজ্যৰ শিক্ষানুষ্ঠানসমূহত পর্যায়ক্রমে আৰম্ভ হৈছে পাঠদান৷ শুকুৰবাৰৰে পৰা নৱম শ্রেণী, স্নাতক আৰু স্নাতকোত্তৰ, পলিটেকনিক, শিক্ষক প্রশিক্ষণ মহাবিদ্যালয়, কাৰিকৰী প্রতিষ্ঠানসমূহৰ সকলো শ্রেণীৰ পাঠদান নিয়মীয়াভাৱে আৰম্ভ হৈছে৷

ক’ভিড প্রট’কলৰ মাজেৰে এইসমূহ শ্রেণীৰ পাঠদান আৰম্ভক কৰা হৈছে৷ ইতিমধ্যে এই শ্রেণীসমূহৰ পাঠদানৰ বাবে ৰাজ্য চৰকাৰে কেতবোৰ নীতি–নির্দেশনা জাৰি কৰিছে৷ সেই অনুসৰি শ্রেণীসমূহত শিক্ষার্থীৰ উপস্থিতি বাধ্যতামূলক নহয়৷ নিয়মীয়াভাৱে পাঠদানত উপস্থিত থাকিবলৈ অনিচ্ছুক শিক্ষার্থীৰ বাবে শিক্ষানুষ্ঠানসমূহে অব্যাহত ৰাখিব লাগিব অনলাইন পাঠদান৷ বিদ্যালয়সমূহত পাঠদান আৰম্ভ হ’লেও কোনো ধৰণৰ সভা–সমিতি অথবা সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত কৰিব নোৱাৰিব৷ প্রতিটো শ্রেণীৰ এটা শাখাত সর্বাধিক ৩০জন ছাত্র–ছাত্রীকহে বহাৰ অনুমতি প্রদান কৰা হৈছে৷ অতিৰিক্ত শিক্ষার্থীৰ বাবে সুকীয়া শাখাৰ ব্যৱস্থা কৰিব লাগিব৷

উল্লেখ্য যে ক’ভিডৰ সংক্রমণ ৰাজ্যত ক্রমান্বয়ে হ্রাস পোৱাৰ প্রতি লক্ষ্য ৰাখি যোৱা ৬ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা দশম, দ্বাদশ, স্নাতক আৰু স্নাতকোত্তৰ চূড়ান্ত বর্ষৰ পাঠদান আৰম্ভ কৰা হৈছে৷ আনহাতে প্রথম শ্রেণীৰ পৰা অষ্টম শ্রেণীলৈ নিয়মীয়া পাঠদান অহা ১৯ অক্টোবৰৰ পৰা ৰাজ্যত আৰম্ভ কৰা হ’ব৷ ইয়াৰ বাবেও সুকীয়া এছ অ’ পি ৰাজ্য চৰকাৰে প্রকাশ কৰিছে৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: