16.6 C
Assam
Tuesday, November 29, 2022

Featured News

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

15-year-old government vehicles will be scrapped: Nitin Gadkari

Union minister Nitin Gadkari today (November 25)...

কেঁচা পনীৰ খালে হয় এই চাৰিটা লাভ, নিয়ন্ত্ৰণত থাকে ওজন!

পনীৰ ভাৰতীয়সকলৰ প্ৰিয় ব্যঞ্জনবোৰৰ ভিতৰত অন্যতম। পনীৰ...

ঘৰতে কৰক স্কার্ব!

Assamese Newsঘৰতে কৰক স্কার্ব!

আজিকালি দোকান–বজাৰত বিভিন্ন কোম্পানীৰ নানা ধৰণৰ স্কার্ব কিনিবলৈ পোৱা যায় ৷ আমি সহজতে পইচা দিলেই এহ স্কার্ব পাওঁ ৷ কিন্তু এইসমূহ স্কার্বে আমাৰ ছালখন যে ক্ষতিও কৰিব পাৰে আমি এবাৰলৈ ভাবি নাচাওঁ ৷ সকলোৰে নহলেও কিছু লোকক হলেও দেখা পাওঁ ৷ যদি আমি ঘৰতে থকা সামগ্রীৰে স্কার্ব বনাই ব্যৱহাৰ কৰোঁ, তেন্তে ছালখনৰ কোনো ক্ষতি হোৱাৰ ভয় নাথাকে ৷ আমি বিভিন্ন সামগ্রী ব্যৱহাৰ কৰি এই স্কার্ব তৈয়াৰ কৰিব পাৰোঁ ৷

এক চামুচ চেনিৰ লগত এক চামুচ মৌ ভালকৈ মিহলাই ছালখনত লগাই লাহে লাহে পাঁচ মিনিট মালিচ কৰিব আৰু তিনি–চাৰি মিনিট ৰাখি ধুই পেলাব ৷ এই স্কার্ব সৰই পৰিমাণত বনাই ফ্রীজত থৈও দিও সময়ত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে ৷

চাউলৰ গুড়িৰ লগত নেমু ৰস মিহলায়ো স্কার্ব হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে ৷ যিসকলৰ ছালত নেমু লগাব নোৱাৰে তেওঁলোকে পানী মিহলায়ো লগাব পাৰে ৷ এই স্কার্ব লগোৱাৰ পিছত অলপ শুকুওৱাৰ পিছত পানী লগাই লাহে লাহে হাতৰ তলুৱাৰে ঘঁহিব আৰু ভালকৈ পানীৰে ধুই পেলাব ৷ এটা কথা মনত ৰাখিব সামগ্রীখিনি এৰুৱাওঁতে খুব লাহে লাহে ঘঁহি এৰুৱাব ৷

দুই চামুচ চাউলৰ গুড়িৰ লগত বিলাহী আৰু কেঁচা গাখীৰ মিহলায়ো স্কার্ব হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে ৷ গাখীৰৰ সলনি গোলাপ জল দিব পাৰে ৷

এলভেৰা জেলৰ লগত চাউলৰ গুড়ি মিহলাই স্কার্ব কৰিব পাৰে ৷

অটচ আৰু কেঁচা গাখীৰ ভালকৈ মিহলাই স্কার্ব কৰি সামগ্রীখিনি শুকুওৱাৰ পিছত পানীৰে ধুই পেলাব ৷ ইয়াত গাখীৰৰ সলনি গোলাপ জল নাহবা তিয়ঁহৰ ৰসো দিব পাৰে ৷

যিসকলৰ শালমহনা আছে তেওঁলোকে স্কার্ব নকৰাই ভাল ৷ যদি নাজানি কৰে তেন্তে শালমইনা আৰু অধিক হোৱাৰ সম্ভাৱনা বেছি ৷

সপ্তাহত অতিকমেও দুবাৰ স্কার্ব কৰিব ৷ যদি ছেনচিটিভ ছাল হয় তেন্তে এবাৰেই কৰিব ৷

এতিয়াৰ পৰা ঘৰুৱা সামগ্রীৰে ঘৰতে স্কার্ব কৰি চাওকচোন ৷

গীতাশ্রী গগৈ হাতীবৰুৱা

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: