25.6 C
Assam
Friday, August 12, 2022

Featured News

Regional Committee Meet on Assam-Arunachal border dispute held in Guwahati

The Assam government is collaborating closely with...

ওদালগুৰিত ঘৰে ঘৰে তিৰংগা পতাকাৰ উদ্দেশ্যেৰে বাইক ৰেলী

এইবেলি ৭৫ তম স্বাধীনতা দিৱসটি অমৃত মহোৎসৱ...

শিক্ষানুষ্ঠান খোলাৰ এছঅ’পি ৩ দিনৰ ভিতৰতঃ পর্যায়ক্রমে ৰাজ্যত আৰম্ভ হ’ব পাঠদান

Assamese Newsশিক্ষানুষ্ঠান খোলাৰ এছঅ’পি ৩ দিনৰ ভিতৰতঃ পর্যায়ক্রমে ৰাজ্যত আৰম্ভ হ’ব পাঠদান

 ক’ভিড পৰিস্থিতি ক্রমাৎ ৰাজ্যত উন্নত হ’বলৈ আৰম্ভ হোৱাৰ লগে লগে শিক্ষানুষ্ঠানসমূহ অহা ১ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা পুনৰ খুলিবলৈ চিন্তা–চর্চা কৰিছে ৰাজ্য চৰকাৰে৷ বিশেষকৈ দশম, দ্বাদশ, স্নাতক চূড়ান্ত বর্ষৰ লগতে কাৰিকৰী শিক্ষা প্রতিষ্ঠানৰ পাঠদান পুনৰ আৰম্ভ হ’ব বুলি ইতিমধ্যে সদৰী কৰিছে ৰাজ্য চৰকাৰে৷

শিক্ষানুষ্ঠানসমূহ ক’ভিডসৃষ্ট পৰিৱেশৰ মাজতে পুনৰ আৰম্ভ কৰাৰ সময়ত পালন কৰিবলগীয়া নীতি–নিয়মসমূহ সন্নিৱিষ্ট কৰি অহা তিনি দিনৰ ভিতৰত শিক্ষা বিভাগে প্রকাশ কৰিব এছ অ’ পি৷ এই কথা সদৰী কৰিছে শিক্ষামন্ত্রী ডাঃ ৰণোজ পেগুৱে৷

ডিফুৰ এক অনুষ্ঠানত অংশগ্রহণৰ বাবে উপস্থিত হোৱা শিক্ষামন্ত্রীগৰাকীয়ে সংবাদ মাধ্যমৰ আগত কয়– ‘অহা ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা পর্যায়ক্রমে শিক্ষানুষ্ঠানসমূহ খোলা হ’ব৷ প্রথম পর্যায়ত চূড়ান্ত বর্ষসমূহ, যেনে– দশম, দ্বাদশ, স্নাতকৰ চূড়ান্ত বর্ষ আজি খোলাৰ ব্যৱস্থা কৰা হ’ব৷ তাৰ পাছত পর্যায়ক্রমে ক’ভিড পৰিস্থিতি উন্নত হ’লে আন শ্রেণীসমূহ খোলাৰ চিন্তা–চর্চা কৰা হ’ব৷ ইতিমধ্যে শিক্ষানুষ্ঠানসমূহ খোলাৰ বাবে সুকীয়া এছ অ’ পি প্রস্তুত কৰা হৈছে৷ এই এছ অ’ পি পর্যালোচনা কৰা হৈছে৷ মুখ্যমন্ত্রীৰ অনুমোদন লাভ কৰিলেই তিনি দিনৰ ভিতৰত এই এছ অ’ পি প্রকাশ পাব৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: