14.9 C
Assam
Wednesday, December 7, 2022

Featured News

টীয়কত মূল্যবৃদ্ধিৰ বিৰুদ্ধে আছুৰ উত্তাল প্ৰতিবাদ

Assamese Newsটীয়কত মূল্যবৃদ্ধিৰ বিৰুদ্ধে আছুৰ উত্তাল প্ৰতিবাদ

অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰীৰ আকাশলংঘী মুল্যবৃদ্ধি(Price Hike)ৰ বিৰুদ্ধে ৰাজ্যৰ সৰ্বত্ৰে প্ৰতিবাদ(Protest) অব্যাহত ৰাখিছে বিৰোধী দল কংগ্ৰেছৰ লগতে ৰাজ্যৰ বিভিন্ন দল-সংগঠনসমূহে ৷ বুধবাৰে টীয়কত মূল্যবৃদ্ধিৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থা(AASU)ই ৷ সদৌ যোৰহাট জিলা ছাত্ৰ সন্থাৰ আহ্বানত অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰীৰ আৰু লগতে পেট্ৰ’ল, ডিজেল, ৰন্ধন গেছকে ধৰি ইন্ধনজাত সামগ্ৰীৰ মূল্যবৃদ্ধিৰ বিৰুদ্ধে সাব্যস্ত কৰা হয় প্ৰতিবাদ ৷

এই প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰে টীয়ক ছাত্ৰ সংস্থা, শিমলুগুৰি মৌজা আঞ্চলিক ছাত্ৰ সন্থা , কাকজান আঞ্চলিক ছাত্ৰ সন্থা, চেলেংহাট আঞ্চলিক ছাত্ৰ সন্থা, লাহিং ছাত্ৰ সন্থাৰ সদস্যসকল ৷ টীয়ক ৰাজ্যিক বাছ আস্থানৰ সমীপৰ পৰা টীয়ক ৰাজহ চক্ৰ বিষয়া কাৰ্যালয়লৈকে এক প্ৰতিবাদী ৰেলী বাহিৰ কৰি বিভিন্ন চৰকাৰ বিৰোধী শ্ল’গানেৰে ৰাজপথ উত্তাল কৰি তোলে প্ৰতিবাদকাৰীসকলে ৷

দেশৰ পেট্ৰ’লিয়াম মন্ত্ৰীলৈ টীয়ক ৰাজহ চক্ৰৰ চক্ৰ বিষয়াৰ জৰিয়তে এক স্মাৰক পত্ৰও প্ৰেৰণ কৰে আছু নেতাসকলে ।

প্ৰতিবাদত ৰাজ্যৰ যোগান মন্ত্ৰীক সামগ্ৰী মূল্যবৃদ্ধিৰ ৰোধৰ ক্ষেত্ৰত ব্যৰ্থ বুলি অভিহিত কৰিছে প্ৰতিবাদকাৰীসকলে ৷ যিহেতু ক’ভিডসৃষ্ট (Covid) পৰিৱেশত অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰীৰ মূল্যবৃদ্ধিয়ে সাধাৰণ ৰাইজক কোঙা কৰিছে, সেয়েহে এই ক্ষেত্ৰত ৰাজ্যৰ যোগান বিভাগক মূল্যবৃদ্ধি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ আহ্বান জনায় ছাত্ৰ সংগঠনে ৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: