বড়ো ভাষাক দেখি বাংলাকো সহযোগী ভাষা কৰাৰ দাবী কংগ্ৰেছী বিধায়কৰ, সদনত বিতৰ্ক

আজি অসম বিধানসভাৰ শীতকালীন অধিৱেশনৰ অন্তিম দিনটোত দ্য আছাম অফিচিয়েল লেংগুৱেজে (এমেণ্ডমেণ্ট) বিল, ২০২০ অনুযায়ী বি টি আৰ চুক্তি মতে

Read more

বর্ষ সমাপ্তিত সুখবৰঃ অক্সফ’ৰ্ড ক’ভিড ভেকচিন প্রয়োগত অনুমোদন জনালে গ্রেট ব্রিটেইনে

অতি সংক্রামক নতুন ক’ৰোনাই শংকাৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰাৰ সময়তে অষ্ট্রজেনেকা–ক্সফ’ড ক’ভিড ভেকচিন ‘ক’ভিশ্বিল্ড’ প্রয়োগত অনুমোদন গ্রেট ব্রিটেইনৰ৷ ঔষধ প্রস্তুত কোম্পানী

Read more

ব্রহ্মপুত্র খননঃ ৩১ জানুৱাৰীত আমেৰিকাৰ পৰা আহি আছে ড্রেজাৰ

অৱশেষত সপোন সপোন যেন লগা ব্রহ্মপুত্র খনন বাস্তৱ ৰূপ পোৱাৰ দিশে অগ্রসৰ হৈছে৷ ব্রহ্মপুত্র খননৰ বাবে ড্রেজাৰ আহৰণৰ প্রক্রিয়াই ইতিমধ্যে

Read more

সমগ্র ৰাজ্যতে হ’ব চিটী গেছ বিতৰণ ব্যৱস্থা

ডিব্রুগড় জিলাৰ দুলীয়াজানত অৱস্থিত অসম গেছ কোম্পানীয়ে চলিত বর্ষত এক যুগান্তকাৰী পদক্ষেপ গ্রহণ কৰি অসম চৰকাৰৰ লাভজনক কোম্পানীটোৰ ব্যৱসায়িক সম্প্রসাৰণৰ

Read more

নৱবর্ষ: নিশা ১০ বজাৰ পাছত নিষিদ্ধ মিউজিক

ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্রান্তৰ লগতে মহানগৰবাসীয়েও ইংৰাজী নৱবর্ষক আদৰিবলৈ সাজু৷ নৱবর্ষক আদৰাৰ নামত যাতে আইন শৃংখলা পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি নহয় তাৰ বাবে

Read more

ছমাহত প্রস্তুত হ’ব মেট্র’ ৰে’ল প্রকল্পৰ ডিপিআৰ

গুৱাহাটী মহানগৰীত স্মার্ট চিটী প্রকল্পৰ অধীনত গ্রহণ কৰা আঁচনিৰ ভিতৰত ইতিমধ্যে চাৰিখন আঁচনিৰ কাম সম্পূর্ণ হৈছিল আৰু বাকী ছখন আঁচনিৰ

Read more
error: Content is protected !!