26.1 C
Assam
Sunday, August 14, 2022

Featured News

Assam: Hindu man’s body buried after villagers refused to assist with cremation, exhumed

District administration officials in Assam's Darrang have...

BTC EM Wilson Hasda takes part in Bike Rally as part of #AzadiKaAmritMahotsav

Gossaigaon: Bodoland Territorial Council(BTC) Executive Member(EM) on...

 উচ্চতৰ মাধ্যমিক প্রথম বর্ষৰ নামভর্তিৰ অন্তিম দিন ১৮ ছেপ্টেম্বৰলৈ বৃদ্ধি

Assamese News উচ্চতৰ মাধ্যমিক প্রথম বর্ষৰ নামভর্তিৰ অন্তিম দিন ১৮ ছেপ্টেম্বৰলৈ বৃদ্ধি

উচ্চতৰ মাধ্যমিক প্রথম বর্ষৰ নামভর্তিৰ অন্তিম দিন বৃদ্ধি কৰা হৈছে অহা ১৮ ছেপ্টেম্বৰলৈ৷ এই সন্দর্ভত অসম উচ্চতৰ মাধ্যমিক শিক্ষা সংসদে শেহতীয়াকৈ এ এইচ এছ ই চি/আৰ এণ্ড এ/এডমিচন/২০২০/০৩/৬৫৯৬ নম্বৰৰ এক নির্দেশনা জাৰি কৰিছে৷ মূলতঃ ছাত্র–ছাত্রীসকলৰ নামভর্তি প্রক্রিয়া সুচাৰুৰূপে সম্পন্ন হোৱাৰ স্বার্থতে এই সিদ্ধান্ত লোৱা বুলি কোৱা হৈছে নির্দেশাৱলীটোত৷ ইফালে কোনো শিক্ষানুষ্ঠানতে নামভর্তিৰ বাবে বাছনিভুক্ত নোহোৱা আৰু এতিয়ালৈকে আবেদন নকৰা শিক্ষার্থীসকলৰ প্রতি লক্ষ্য ৰাখি ‘দর্পণ’ প’র্টেলটো অহা ২০ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা ২২ ছেপ্টেম্বৰলৈ পুনৰ মুকলি কৰি দিয়া হ’ব৷

এই সন্দর্ভত অসম উচ্চতৰ মাধ্যমিক শিক্ষা সংসদে জাৰি কৰা এ এইচ এছ ই চি/আৰ এণ্ড এ/এডমিচন/২০২০/০৩/৬৫৯৭ নম্বৰত নির্দেশনাত উল্লেখ কৰা মতে যিবোৰ শিক্ষানুষ্ঠানত আসন খালী আছে, তাত নামভর্তিৰ বাবে উক্ত সময়ছোৱাত শিক্ষার্থীসকলে নতুনকৈ আবেদন দাখিল কৰিব পাৰিব৷ ইয়াৰ পাছত শিক্ষানুষ্ঠানসমূহে ২৩ আৰু ২৪ ছেপ্টেম্বৰৰ ভিতৰত ছিলেকচন লিষ্ট–ৱেইটিং লিষ্ট প্রস্তুত কৰিব, যি ২৫ ছেপ্টেম্বৰৰ পুৱা ১১ বজাৰ পৰা উপলব্ধ হ’ব ‘দর্পণ’ প’র্টেলত৷ সংশ্লিষ্ট শিক্ষানুষ্ঠানসমূহক নতুনকৈ লাভ কৰা আবেদনৰ বিপৰীতে নামভর্তি প্রক্রিয়া সম্পন্ন কৰিবলৈ ২৭ আৰু ২৮ ছেপ্টেম্বৰৰ সময়সীমা নির্ধাৰণ কৰি দিয়া হৈছে৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: