24.7 C
Assam
Monday, June 27, 2022

Featured News

Assam’s Nobojit Narzary is DID Little Masters Season 5 winner

Dance India Dance Li'l Masters Season 5 concluded...

অসমৰ বন্যাৰ্তলৈ ২৫ কোটি টকাৰ বান সাহায্য আম্বানীৰ

অসমৰ বান বিধ্বস্ত লোকসকলৈ দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ...

২৯ মে’ত নগাঁৱৰ মিলনপুৰত “আমাৰো বহুত সপোন আছে”

Assamese News২৯ মে'ত নগাঁৱৰ মিলনপুৰত "আমাৰো বহুত সপোন আছে"

নগাঁও চহৰৰ সমীপৰ মিলনপুৰৰ “অকণিৰ মেল”ৰ উদ্যোগত অহা ২৯মে’ত(দেওবাৰে) দিনজোৰা কাৰ্যসূচীৰে এলানি সাহিত্য প্ৰতিযোগিতাৰ আয়োজন কৰা হৈছে । প্ৰতিযোগিতাখনি মিলনপুৰৰ খাগৰিজান নৈশ উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ’ব । “আমাৰো বহুত সপোন আছে” শীৰ্ষক প্ৰতিযোগিতাখনিত চিত্ৰাংকন,লিখিত কুইজ,অংকৰ দৌৰ,বানান লিখা আৰু আকস্মিক বক্তৃতা অন্তৰ্ভূক্ত কৰা হৈছে । চিত্ৰাংকন,বানান লিখা আৰু আকস্মিক বক্তৃতা প্ৰতিযোগিতা দুটা শাখাত তথা লিখিত কুইজ “খ” আৰু অংকৰ দৌৰ “ক” শাখাত অনুষ্ঠিত হ’ব ।

“ক” শাখা পঞ্চম শ্ৰেণীলৈ আৰু “খ” শাখা ষষ্ঠৰ পৰা দশম শ্ৰেণীলৈ অধ্যয়নৰত ছাত্ৰ- ছাত্ৰীৰ মাজত সীমাবদ্ধ থাকিব । উল্লেখ্য যে প্ৰতিযোগিতাৰ পুৰস্কাৰসমূহ প্ৰয়াত অনুপম হাজৰিকাৰ সোঁৱৰণত আগবঢ়োৱা হ’ব বুলি উদ্যোক্তাসকলে জনাইছে । এই অনুষ্ঠানতে “অকণিৰ বাৰ্তা” তৃতীয় সংখ্যাটি উন্মোচন কৰা হ’ব । প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণৰ বাবে কোনো ভৰ্তি মাচুল নালাগে । প্ৰতিযোগিতাৰ সবিশেষ জানিবৰ বাবে ৯৮৬৪৪২৪০৮৭ আৰু ৯৪০১৭৬৬৬৭৮ নম্বৰত যোগাযোগ কৰিবলৈ উদ্যোক্তাসকলে অনুৰোধ কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে ।

ঋতু পৰ্ণ শৰ্মা,নগাঁও

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: