20.6 C
Assam
Friday, February 3, 2023

Featured News

নীলা অপৰাজিতা লগালে জীৱনত কি ভাল পৰিবৰ্তন হব ।

Assamese Newsনীলা অপৰাজিতা লগালে জীৱনত কি ভাল পৰিবৰ্তন হব ।

অপৰাজিতাক সংস্কৃতত অস্ফোটা, বিষ্ণুকান্ত, বিষ্ণুপ্ৰিয়া, গিৰিকৰ্ণী, অশ্বখুৰা বুলি কোৱাৰ বিপৰীতে অসমীয়াত অপৰাজিতা বুলি কোৱা হয়। অপৰাজিতাৰ ফুল বগা আৰু নীলা। নীলা ফুলৰ অপৰাজিতাও দুই প্ৰকাৰৰ:-

১.এক ফুল আৰু

২.দুবল ফুল।

 সৌন্দৰ্য্যৰ বাবে: নীলা অপৰাজিতা সহজে পোৱা যায়। প্ৰায়ে ইয়াৰ উদ্ভিদ সৌন্দৰ্য্যৰ বাবে বাৰীত ৰোপণ কৰা হয়। বাৰিষা কালত ইয়াৰ গুটি আৰু ফুল হয়।

সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ বাবে: নীলা অপৰাজিতা উদ্ভিদ ধনলক্ষ্মীক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ সক্ষম। চোতালত য’তেই ইয়াৰ ফুল ফুলে, তাতেই সদায় শান্তি আৰু সমৃদ্ধি বাস কৰে।

স্বাস্থ্যৰ বাবে: দুয়োবিধ অপৰাজিতাই বুদ্ধি বৃদ্ধি কৰে, ডিঙি শুদ্ধ কৰে, চকুৰ বাবে উপযোগী। ই বুদ্ধি বা মন আৰু স্মৃতিশক্তি বৃদ্ধি কৰে । আয়ুৰ্বেদৰ মতে বগা দাগ, কুষ্ঠৰোগ আদি ছালৰ ৰোগত ই উপকাৰী। প্ৰস্ৰাৱৰ বিসংগতি আৰু গাউটি ডায়েৰিয়া নিৰাময়ত ই ফলপ্ৰসূ বুলি ধৰা হয়। ইয়াৰ উপৰিও ই প্ৰদাহ আৰু বিষ দূৰ কৰে বুলি ধৰা হয়।

ইয়াৰ লগতে ই দীৰ্ঘদিনীয়া ৰোগৰ পৰাও ৰক্ষা কৰে। ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰাত ই সহায়ক। ওজন কমাবলৈও সহায়ক। ৰক্তচাপ কমায়। পাচনতন্ত্ৰক সুস্থ কৰে আৰু কৰ্কট ৰোগৰ দৰে ৰোগৰ সম্ভাৱনাও হ্ৰাস কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

কোন দিশত ৰোপণ কৰিব: বাস্তু শাস্ত্ৰ অনুসৰি অপৰাজিতা গছ ঘৰৰ পূব, উত্তৰ বা উত্তৰ-পূব দিশত ৰোপণ কৰিব লাগে। উত্তৰ-পূব দিশটোক উত্তৰ-পূব বোলা হয়। এই দিশটোক দেৱ-দেৱী আৰু ভগৱান শিৱৰ দিশ বুলি ধৰা হয়।

(Disclaimer: এই লেখাটোত উল্লেখিত পদ্ধতিসমূহ কেৱল পৰামৰ্শমূলক। প্ৰয়োজনীয় চিকিৎসা / খাদ্যাভ্যাস মানি চলিবলৈ বিশেষজ্ঞ চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওক।)

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!