27.7 C
Assam
Sunday, July 3, 2022

Featured News

Neramac-1st Green Innovation Pitch for the Students in NER

June, 29th, 2022: NERAMAC (North East Regional...

ABSU’s special orientation programme concludes

The influential All Bodo Students Union (ABSU)...

15 ঘন্টীয়া অভিযানত আটক 17 গৰাকী বাৰ ডেন্সাৰ

Assamese News15 ঘন্টীয়া অভিযানত আটক 17 গৰাকী বাৰ ডেন্সাৰ

এখন বাৰত 15 ঘন্টাজুৰি চলিল আৰক্ষীৰ অভিযান ৷ অভিযানৰ অন্তত 17 গৰাকীকৈ বাৰ ডেন্সাৰ আৰু তিনিগৰাকী কৰ্মচাকীক আটক কৰিলে আৰক্ষীয়ে ৷ ক’ভিড প্ৰট’কল ভংগৰ অভিযোগ উঠিছিল এই বাৰখন বিৰুদ্ধে ৷ যাৰ বাবে দীৰ্ঘসময় ধৰি বাৰখনত চলিল আৰক্ষীৰ অভিযান ৷

আশ্চৰ্যজনকভাৱে, এই ডেন্স বাৰখন উন্নত প্ৰযুক্তিৰে সুসজ্জিত আছিল ৷ কিন্তু আৰক্ষীৰ প্ৰৱেশৰ লগে লগেই হঠাৎ অন্তৰ্ধান হৈছিল বাৰ ডেন্সাৰ সমূহ ৷ এই অভিযানত আৰক্ষীক সংগ দিছিল বেচৰকাৰী সংস্থাটোৰ কেইগৰাকীমান সদস্যই ৷ দলটোৱে বাৰখনৰ প্ৰতিটো কোণতে তন্ন তন্নকৈ তালাচী চলায় ৷ বাথৰুম, ৰান্ধনী ঘৰ, ষ্ট’ৰ ৰুম আদি সকলোতে তালাচী চলায় যদিও কোনো বস্তু উদ্ধাৰ কৰিব নোৱাৰিলে ৷

তাৰ পাচতে দলটোৱে সোধা-পোচা কৰে বাৰখনৰ পৰিচালক, কোষাধ্যক্ষ আৰু পৰিচাৰকক ৷ কিন্তু আটাইকেইজনে বাৰখনত ডান্সাৰৰ উপস্থিতিৰ কথা নস্যাৎ কৰে ৷

আৰক্ষীয়ে এইখিনিতে তদন্ত সামৰিব খুজিছিল যদিও বেচৰকাৰী সংস্থাৰ সদস্য সকলে সেই মূহুৰ্তত প্ৰসাধন কোঠাত তথ্য বিচাৰি প্ৰৱেশ কৰে ৷ তাত দেৱালত এখন ডাঙৰ আইনা দেখা পাই তেওঁলোকে ৷ আইনাখনৰ আকাৰ দেখি সন্দেহ ওপজাত তেওঁলোকে ইয়াক আঁতৰোৱাৰ চেষ্টা কৰে ৷ দলটোক নেতৃত্ব দিয়া আৰক্ষীৰ উপায়ুক্ত ৰাজু ভূজবল সেই স্থানত উপস্থিত হৈ আইনাখন আঁতৰোৱাৰ চেষ্টা কৰিও বিফল হয় ৷

তাৰ পাচতে তেওঁ আইনাখন ভাঙি দিয়াৰ নিৰ্দেশ দিয়ে ৷ আইনাখন ভাঙিবলৈ প্ৰায় এঘন্টা সময়ক প্ৰয়োজন হয় ৷ তাৰপাচতে তেওঁলোকে প্ৰত্যক্ষ কৰে এটা গোপন কোঠা ৷ সেই কোঠাটোত আছিল 17 গৰাকী বাৰ ডেন্সাৰ ৷ আৰক্ষীয়ে আটাইকেইগৰাকী বাৰ ডেন্সাৰ আৰু বাৰখনৰ 3 গৰাকী কৰ্মচাৰীক আটক কৰে ৷ ইতিমধ্যে বাৰখন ছীল কৰি দিয়াৰ লগতে 20 গৰাকী লোকৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰি তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে ৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: