33.3 C
Assam
Saturday, May 28, 2022

Featured News

Centre releases Rs 324 crore advance from SDRF for flood-hit Assam

The Central government has released an advance...

BTC EM Wilson Hasda meets Comedy King Johny Lever; shares experience

Bodoland Territorial Coumcil(BTC) Executive Member(EM) Wilson Hasda...

ডিফুত ভয়াবহ পথ দূৰ্ঘটনাত দুজন নিহত এজন গুৰুতৰ ভাবে আহত

Assamese Newsডিফুত ভয়াবহ পথ দূৰ্ঘটনাত দুজন নিহত এজন গুৰুতৰ ভাবে আহত

আজি সন্ধিয়াৰ ভাগত ডিফু- মাঞ্জা পথৰ পাঁছ মাইলত সংঘটিত হয় ভয়াবহ পথ দুৰ্ঘটনা ৷ প্ৰাপ্ত খবৰ অনুসৰি মাঞ্জাৰ পৰা তীব্ৰ বেগে আহি থকা এএছ ০৯ ডি ০৩০১ নম্বৰৰ বলেৰ’ গাড়ীখন মাঞ্জাৰ পৰা আহি থকা অৱস্থাত ডিফু পাছ মাইলৰ পৰা মাঞ্জা অভিমুখে গৈ থকা আপাচি আৰটিআৰ ২০০ – ৪ ভি মটৰ চাইকেল খনত খুন্দিয়াই দিয়াৰ ফলত মটৰ চাইকেলখনৰ চালক পাঁচ মাইলৰ চন্দন ৰায় ঘটনাস্থলীত নিহত হোৱাৰ লগতে মটৰ চাইকেলখনত আৰোহী হিচাপে অহা আন দুজন যুৱক গুৰুতৰ ভাবে জখম প্ৰাপ্ত হয় ৷ আহত অৱস্থাত দুয়োকে ডিফু চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়লৈ চিকিৎসাৰ বাবে লৈ গৈ থকাৰ অৱস্থাত এজন আৰোহীৰ মৃত্যু হয় বুলি জানিব পৰালগৈছে যদিও বাতৰি লিখা পৰলৈকে নিহত যুৱকজন চিনাক্ত হোৱা নাই ৷ আন জন যুৱকক সংকটজনক অৱস্থাত ডিএমচিএইছ ভৰ্তি কৰা হৈছে ৷ দুৰ্ঘটনাটো ইমানেই ভয়ানক আছিল যে মটৰ চাইকেলখনৰ চালক চন্দন ৰয়ৰ এখন হাত ছিঙি যায় আৰু বলেৰ’ খনৰ চকা খুলি যায় ৷ ঘটনাৰ খবৰ পোৱাৰ মাত্ৰই ডিফু আৰক্ষী ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ ঘটনাৰ তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে ৷ আনহাতে দূৰ্ঘটনা সংঘটিত কৰি বলেৰ’ খনৰ চালক পলাই যায় বুলি জানিব পৰা গৈছে ৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
eskort
%d bloggers like this: