December 6, 2021

গুৱাহাটী–উত্তৰ গুৱাহাটী ফেৰী সেৱাঃ ক’ভিড বিধি উলংঘাৰে চলিছে ফেৰী সেৱা

ক’ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌৱে আতংক সৃষ্টি কৰাৰ সময়তে গুৱাহাটী মহানগৰীত উদ্বেগজনকভাৱে ক’ভিডত আক্রান্ত লোকৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাব ধৰিছে৷ ৰাজ্য চৰকাৰে ক’ভিড সংক্রমণ ৰোধৰ বাবে কেতবোৰ নীতি–নির্দেশনা জাৰি কৰিছে৷

ৰাজ্য চৰকাৰৰ নির্দেশনাৰ পিছতো একাংশ অসচেতন লোকে ক’ভিড বিধি উলংঘাৰে যাতায়াত কৰি অহা পৰিলক্ষিত হৈছে৷ ক’ৰোনাৰ ভয়াৱহতাক নেওচি মহানগৰীৰ চিটী বাছত একাংশ যাত্রীয়ে মাস্ক, সামাজিক দূৰত্ব নৰখাকৈ যাত্রা কৰি অহাৰ পিছতো প্রশাসনে এনে যাত্রী আৰু চিটীবাছ চালকৰ বিৰুদ্ধে কোনো ব্যৱস্থা গ্রহণ কৰা নাই৷

ৰাজ্যৰ ভিতৰত গুৱাহাটী মহানগৰীত ক’ৰোনাত আক্রান্ত লোকৰ সংখ্যা শীর্ষত থকাৰ পিছতো চৰকাৰী নীতি–নির্দেশনা উলংঘাৰে একাংশ লোকে ফেৰীৰে যাত্রা কৰি আছে৷ আভ্যন্তৰীণ জল পৰিবহণ বিভাগৰ বিষয়া–কর্মচাৰীৰ দায়িত্বজ্ঞানহীনতাৰ সুযোগ লৈ গুৱাহাটী আৰু উত্তৰ গুৱাহাটীৰ মাজত চলাচল কৰা ফেৰীসমূহত মাস্ক পৰিধান নকৰাকৈ আৰু সামাজিক দূৰত্ব বজাই নাৰাখি যাতায়াত কৰি আহিছে৷ এনেদৰে ক’ভিড বিধি উলংঘাৰে ফেৰীৰে গুৱাহাটী আৰু উত্তৰ গুৱাহাটীৰ মাজত যাতায়াত কৰিলে ভৱিষ্যতে ভয়াৱহ বিপদৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব যাত্রীসকল৷

আভ্যন্তৰীণ জল পৰিবহণ বিভাগৰ দায়িত্বজ্ঞানহীনতাৰ বাবেই মাস্ক পৰিধান নকৰাকৈ আৰু সামাজিক দূৰত্ব নমনাকৈ যাত্রীসকলে যাতায়াত কৰাত ক’ভিডৰ ভয়াৱহ গণ সংক্রমণৰ আশংকা কৰিছে একাংশ লোকে৷ সেয়েহে গুৱাহাটী আৰু উত্তৰ গুৱাহাটীৰ মাজত চলাচল কৰা ফেৰীসমূহ ৫০ শতাংশ যাত্রীৰ লগতে ক’ভিড বিধি মানি চলাচল কৰাৰ ব্যৱস্থা কৰিবলৈ জিলা প্রশাসনক আহ্বান জনাইছে সচেতন লোকসকলে৷

ক’ৰোনাৰ ভয়াৱহ সংক্রমণৰ পিছতো ক’ভিড বিধি উলংঘাৰে জল পৰিবহণ বিভাগৰ বিষয়া–কর্মচাৰীয়ে গুৱাহাটী–উত্তৰ গুৱাহাটীৰ মাজত ফেৰী চলাচল কৰি অহা বিষয়টোৰ তদন্ত কৰিবলৈও আহ্বান জনাইছে সচেতন ৰাইজে৷

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: