15.5 C
Assam
Monday, November 28, 2022

Featured News

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

15-year-old government vehicles will be scrapped: Nitin Gadkari

Union minister Nitin Gadkari today (November 25)...

কেঁচা পনীৰ খালে হয় এই চাৰিটা লাভ, নিয়ন্ত্ৰণত থাকে ওজন!

পনীৰ ভাৰতীয়সকলৰ প্ৰিয় ব্যঞ্জনবোৰৰ ভিতৰত অন্যতম। পনীৰ...

গীতামন্দিৰত উচ্ছেদক লৈ উত্তপ্ত পৰিস্থিতি

Assamese Newsগীতামন্দিৰত উচ্ছেদক লৈ উত্তপ্ত পৰিস্থিতি

ঐতিহ্যমণ্ডিত গীতামন্দিৰৰ ভূমি বেদখল কৰি ঘৰ আৰু জুপুৰি সাজি বিগত কেইবাবছৰ ধৰি একাংশ লোকে ব্যৱসায় চলাই আহিছিল৷ শেহতীয়াকৈ গীতামন্দিৰ পাহাৰৰ এক বিঘা ভূমি গীতানগৰ থানা নির্মাণৰ বাবে ৰাজ্য চৰকাৰে আবণ্টন দিয়ে৷ উক্ত ভূমিৰ আশে–পাশে ঘৰ আৰু জুপুৰি সাজি ব্যৱসায় চলাই থকা লোকসকলৰ বিৰুদ্ধে বৃহস্পতিবাৰে পৌৰ নিগম আৰু জিলা প্রশাসনে যুটীয়াভাৱে উচ্ছেদ অভিযান চলায়৷ আজি অভিযানকাৰী দলটোৱে জেচিবিৰে গীতামন্দিৰৰ ভূমিত অবৈধভাৱে ঘৰ সাজি ব্যৱসায় চলোৱা ১৪খনকৈ ব্যৱসায়িক প্রতিষ্ঠান উচ্ছেদ কৰে৷

অভিযানকাৰী দলটোৱে গীতামন্দিৰৰ ভূমিত বাসগৃহ সাজি বসবাস কৰা ২টা বাসগৃহত উচ্ছেদ কৰে৷ পৌৰ নিগম আৰু জিলা প্রশাসনে বিশাল বাহিনী লৈ এই উচ্ছেদ অভিযান চলোৱাৰ সময়তে ব্যৱসায়ীসকলে এক উত্তপ্ত পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰে৷ পূর্বৰ জাননী নিদিয়াকৈ এই উচ্ছেদ অভিযান চলোৱাত ক্ষুব্ধ হৈ পৰে ব্যৱসায়ীসকল৷ তদুপৰি ব্যৱসায়ীসকলক ব্যৱসায়িক প্রতিষ্ঠানৰ পৰাও সা–সামগ্রী উলিয়াব নিদিয়া বুলিও অভিযোগ কৰে ব্যৱসায়ীসকলে৷ মহানগৰ জিলা প্রশাসনৰ নির্দেশত পৌৰ নিগমে বিশাল আৰক্ষী আৰু অর্ধসামৰিক বাহিনীৰ লগত লৈ গীতামন্দিৰত উচ্ছেদ চলোৱাক লৈ আজি তীব্র উত্তেজনাই বিৰাজ কৰিছে৷ উচ্ছেদিত ব্যৱসায়ীসকলৰ অভিযোগ অনুসৰি গীতামন্দিৰৰ ভূমিত থানা নির্মাণৰ বাবেই আজি এই উচ্ছেদ চলাইছে বুলি মন্তব্য কৰে৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: