fbpx
October 4, 2021

কমতাপুৰ স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদ গঠনত সন্তুষ্টি প্ৰকাশ

বিলাসীপাৰা প্ৰেছ ক্লাবত বুধবাৰে এক সংবাদমেল সমবোধন কৰে সদৌ অসম নাথ যোগী ছাত্ৰ সন্থাই(All Assam Nath Jogi Students Union) ৷ সংগঠনটোৰ ধুবুৰী, বঙাইগাঁও, বিলাসীপাৰা আৰু গোৱালপাৰা জিলা সমিতিয়ে যৌথভাৱে আয়োজন কৰে এই সংবাদমেলখন ৷

সংবাদমেলত সংগঠনটোৰ কেন্দ্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদক অৰবিন্দ নাথে কমতাপুৰ স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদ(Kamatapur Autonomous Council) গঠনত সন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰে যদিও নাথ যোগী জনগোষ্ঠীক পৰিষদত অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ বাবে চৰকাৰক আহ্বান জনায় ৷ ইয়াৰোপৰি সদৌ অসম নাথ যোগী ছাত্ৰ সন্থাৰ কৰ্মকৰ্তাসকলে কয় যে, কমতাপুৰ স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ নাথ যোগীসকলৰ অতি কমেও তিনিগৰাকী প্ৰতিনিধিক অন্তৱৰ্তীকালীন পৰিষদত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব লাগে ।

যিসকল সদস্যই ইতিমধ্যে পৰিষদত শপত গ্ৰহণ কৰে, তেওঁলোকক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে কৰ্মকৰ্তাসকলে । সংবাদ মেলত অসম চৰকাৰ(Assam Govt)ৰ কমতাপুৰ পৰিষদৰ আৰু নাথ যোগীসকলৰ মাজত এখন ত্ৰিপাক্ষিক বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰাৰ বাবে দাবী জনায় । নাথ যোগীসকলৰ প্ৰধান দাবী অনুসৰি, উপ-গ্ৰহীয় স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদ সম্পৰ্কে বৃহস্পতিবাৰে অনুষ্ঠিত হোৱা কেবিনেট বৈঠকত চৰকাৰে সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিব লাগে ৷

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: