20.2 C
Assam
Thursday, December 1, 2022

Featured News

Assam Police arrest three persons in Nagaon, recover 7.65mm pistol, brown sugar

Assam Police arrested three persons and recovered...

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

নগাঁৱৰ জামুগুৰি দঘাট চুবুৰীৰ ২৪০ বছৰীয়া নামঘৰৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস

15-year-old government vehicles will be scrapped: Nitin Gadkari

Union minister Nitin Gadkari today (November 25)...

কে এল অ’ -চৰকাৰৰ শান্তি আলোচনাৰ আহ্বানঃ অভয়াপুৰীত কমতাপুৰ স্বায়ত্তশাসিত পৰিষদৰ সাধাৰণ সভা

Assamese Newsকে এল অ’ -চৰকাৰৰ শান্তি আলোচনাৰ আহ্বানঃ অভয়াপুৰীত কমতাপুৰ স্বায়ত্তশাসিত পৰিষদৰ সাধাৰণ সভা

বঙাইগাঁও জিলাৰ অভয়াপুৰীস্থিত মহকুমাধিপতিৰ কাৰ্যালয়ৰ সভাগৃহত আজি কমতাপুৰ স্বায়ত্বশাসিত পৰিষদৰ এখন সাধাৰণ সভা অনুষ্ঠিত হয় । সভাৰ আৰম্ভণিতে পৰিষদৰ সাধাৰণ সদস্য ধৰ্মেন্দ্ৰ ৰায়ৰ আকস্মিক মৃত্যুত সভাই গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰাৰ লগতে পৰিয়াললৈ গভীৰ সমবেদনা জ্ঞাপন কৰে । আজিৰ সভাই কে’বাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰে । বিশেষকৈ কে এল অ’ – চৰকাৰৰ শান্তি আলোচনাৰ আহ্বান জনোৱা হয় । উত্তৰ শালমাৰাত কমতাপুৰ স্বায়ত্বশাসিত পৰিষদৰ অস্থায়ী মুখ্য কাৰ্য্যালয়টো ইতিমধ্যে সজাই পৰাই তোলা হৈছে আৰু কাৰ্য্যালয়টো অহা ৩০ জুন তাৰিখে মুকলি কৰাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয় । কাৰ্য্যালয় মুকলি উপলক্ষে অনুষ্ঠিত হবলগীয়া সভাত এক লাখ লোক সমবেত হব বুলি পৰিষদে আশা কৰিছে । কমতাপুৰ স্বায়ত্বশাসিত পৰিষদৰ সমষ্টি ৪০টালৈ বৃদ্ধি কৰাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয় । লগতে এতিয়াৰ ১৭টা বিভাগৰ পৰিৱৰ্তে বিভাগৰ সংখ্যা বৃদ্ধি কৰাৰো প্ৰস্তাৱ গ্ৰহণ কৰা হয় । নগৰ চহৰবিলাক ইমানদিনে পৰিষদৰ অন্তৰ্গত নহয়, সেয়ে নগৰ চহৰবিলাকো পৰিষদৰ অন্তভূক্ত কৰিবলৈ চৰকাৰক দাবী জনাই প্ৰস্তাৱ গ্ৰহণ কৰা হয় ।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: