16.1 C
Assam
Saturday, December 10, 2022

Featured News

Guwahati’s first CNG filling station to come up in Betkuchi

The Construction of Guwahati's first Compressed Natural...

প্ৰথম দৃষ্টিতেই ৭০ বছৰীয়া বৃদ্ধৰ প্ৰেমত পৰিল ১৯ বছৰীয়া কিশোৰী, তাৰ পিছত ?

Assamese Newsপ্ৰথম দৃষ্টিতেই ৭০ বছৰীয়া বৃদ্ধৰ প্ৰেমত পৰিল ১৯ বছৰীয়া কিশোৰী, তাৰ পিছত ?

প্ৰেম কাহিনীবোৰ সদায় ধুনীয়া কিন্তু যেতিয়া প্ৰেমত সামাজিক বান্ধোন ভাঙি পেলোৱাৰ কথা আহে, তেতিয়া ই অতি বিশেষ হৈ পৰে। এই খণ্ডটোত পাকিস্তানৰ সীমান্তৰ সিপাৰৰ পৰা আন এক অনুৰূপ কাহিনী চৰ্চালৈ আহিছে, য’ত এগৰাকী মাত্ৰ ১৯ বছৰীয়া ছোৱালীয়ে সমাজৰ ঠাট্টা-মস্কৰাক অৱজ্ঞা কৰি ৭০ বছৰীয়া এজন দুখীয়াৰ প্ৰেমত পৰিছিল আৰু তাৰ পিছত তেওঁক বিয়া কৰাইছিল।

দুয়োজনেই লাহোৰত থাকে

আচলতে পাকিস্তানৰ পৰা ভাইৰেল হোৱা প্ৰেম কাহিনীৰ ধাৰাবাহিকখনত এয়া ভাইৰেল হোৱা আন এক কাহিনী। পাকিস্তানী সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, তাত থকা ইউটিউবাৰ চৈয়দ বাছিত আলীৰ সৈতে হোৱা বাৰ্তালাপত দুয়োজনে কয় যে কেনেকৈ ছোৱালীজনী প্ৰথম দৃষ্টিত প্ৰেমত পৰিছিল আৰু তাৰ পিছত কেনেকৈ বিবাহ সংঘটিত হৈছিল। তেওঁলোকৰ নাম লিয়াকুৱাট আৰু ছামাইলা আৰু দুয়োজনেই লাহোৰত থাকে।

এনেকৈয়ে আৰম্ভ হৈছিল প্ৰেম কাহিনী

তেওঁলোকৰ কাহিনী এনেদৰে আৰম্ভ হৈছিল যে এবাৰ ছামাইলা ক’ৰবালৈ গৈ আছিল আৰু লিয়াকোৱাটে অসাৱধানতাৰে গান গাই পাৰ হৈ গৈছিল। ছামাইলাই দেখাৰ লগে লগে তেওঁৰ প্ৰেমত পৰিল। তাতেই কথা-বতৰা আৰম্ভ হৈছিল আৰু তাৰ পিছত প্ৰেম কাহিনীও আৰম্ভ হৈছিল। কথা-বতৰাত লিয়াকুৱেটে ক’লে যে হৃদয়খন সৰু হ’ব লাগে, বয়সত কি আছে।

আৱদ্ধ হল বিবাহ পাশত

খবৰ অনুসৰি, প্ৰথম অৱস্থাত ছামাইলাৰ পৰিয়ালে এই সম্পৰ্কত আপত্তি কৰিছিল যদিও তাৰ পিছত শমাইলাই তেওঁলোকক পতিয়ন নিয়াইছিল। দুয়োৰে বিয়া হৈছিল আড্ডা মেচমেকিং আৰু পেট মেৰেজৰ লাইনত। ছামাইলাই কয় যে তাই লিয়াকুৱাটৰ লগত বহুত সুখী। তেওঁৰ এই প্ৰেম কাহিনী পাকিস্তানৰ লগতে ভাৰতৰ ছ’চিয়েল মিডিয়াতো ভাইৰেল হৈ আছে।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: