22 C
Assam
Saturday, February 4, 2023

Featured News

Vastu Tips : বছৰটো শেষ হোৱাৰ আগতেই ঘৰলৈ আনক এইসমূহ বস্তু, নতুন বছৰটো হৈ পৰিব সুখৰ…

English NewsVastu Tips : বছৰটো শেষ হোৱাৰ আগতেই ঘৰলৈ আনক এইসমূহ বস্তু, নতুন বছৰটো হৈ পৰিব সুখৰ...

আৰু মাত্ৰ কেইটামান দিন! তাৰপাছতে শেষ হ’ব ২০২২ বৰ্ষ আৰু আহিব এটা নতুন বৰ্ষ। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, এই বছৰটো শেষ হোৱাৰ আগতেই ঘৰলৈ কিছুমান বিশেষ বস্তু আনিব পাৰে। যিয়ে নতুন বছৰত আপোনাৰ জীৱনটো শুভ কৰি তুলিব। লগতে মা লক্ষ্মীও সন্তুষ্ট হ’ব।

জ্যোতিষ বিজ্ঞানৰ মতে (According to Astrology) নতুন বছৰত সমস্যাৰ সন্মুখীন নহ’বলৈ কিছুমান বিশেষ ব্যৱস্থাৰ কথা উল্লেখ কৰিছে। ইয়াৰ বাবে ২০২২ চনৰ শেষৰ আগে আগে ঘৰলৈ লৈ আহিব কিছুমান বিশেষ বস্তু, ই গোটেই বছৰটো আশীৰ্বাদ আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনিব।

গোমতী চক্ৰ – গোমতী চক্ৰক শ্ৰী হৰি বিষ্ণুৰ সুদৰ্শন চক্ৰৰ এটা ক্ষুদ্ৰ ৰূপ হিচাপে গণ্য কৰা হয়। কোৱা হয় যে ঘৰত গোমতী চক্ৰ থাকিলে দেৱী লক্ষ্মী তাতেই থাকে। ই সুখ, সমৃদ্ধি, স্বাস্থ্য, ধন-সম্পত্তি কঢ়িয়াই আনে আৰু সমগ্ৰ পৰিয়ালটোক কু-প্ৰভাৱৰ পৰা ৰক্ষা কৰে।

তিনি মুদ্ৰা – ঘৰত চীনৰ কিছুমান শুভ বস্তু ৰখাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। তাৰ ভিতৰত ৰঙা ফিতাত বান্ধি থোৱা তিনিটা মুদ্ৰা। ই অৰ্থনৈতিক সমৃদ্ধিৰ প্ৰতীক। ঘৰৰ মূল দুৱাৰত ওলমি থাকিলে ঋণাত্মক শক্তি ঘৰত সোমাব নোৱাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

দক্ষিণাৱৰ্তী শংখ – সাগৰ মন্থনৰ পৰা উৎপত্তি হোৱা ১৪টা ৰত্নৰ ভিতৰত এইটো অন্যতম। ইয়াক কিনি শুভ সময়ত পূজা কৰক আৰু তাৰ পিছত ৰঙা কাপোৰেৰে মেৰিয়াই ভল্ট বা ধনৰ স্থানত ৰাখক। সুভাগ্য আনিব। বাস্তু দোষ, গ্ৰহ দোষৰ পৰা মুক্তি পাওক। ইয়াৰ দ্বাৰা লক্ষ্মীক আকৰ্ষণ কৰে।

লাফিং বুদ্ধ – কোৱা হয় যে য’তেই হাঁহি থকা বুদ্ধৰ মূৰ্তি থাকে তাতেই ধনাত্মক শক্তি সদায় প্ৰবাহিত হয়। লাফিং বুদ্ধ প্ৰতিমূৰ্তিৰ উঠা বাহুক প্ৰগতিৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। আনহাতে, হাঁহিমুখীয়া বুদ্ধৰ জৰিয়তে ধনৰ সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পোৱা যায়। ঘৰ-দোকানৰ উত্তৰ-পূবত এই মূৰ্তিটো স্থাপন কৰিব পাৰি।

তুলসী – মাতৃ লক্ষ্মী তুলসীত বাস কৰা বুলি ধাৰণা কৰা হয়। ঘৰলৈ তুলসী গছ আনিলে টকা আহে। নিয়মাৱলী পালন কৰি পুৱা আৰু গধূলি নিয়মিতভাৱে পূজা কৰিব লাগে। ইয়াৰ ফলত প্ৰতিটো কামতে সফলতা লাভ কৰে। নতুন বছৰত মানসিক চাপমুক্ত হ’ব বিচাৰিলে ঘৰতে তুলসী গছ নিশ্চয় ৰোপণ কৰক।

 

(Disclaimer: ইয়াত প্ৰদান কৰা তথ্য সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। ইয়াক বিশ্বাস কৰা/নকৰা আপোনাৰ একান্ত ব্যক্তিগত। Guwahati Times য়ে এই তথ্য আপোনাৰ জীৱনত প্ৰযোগ কৰিবলৈ কেতিয়াও বাধ্য নকৰে।)

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!