24.6 C
Assam
Sunday, June 26, 2022

Featured News

‘নতুন শিক্ষানীতিৰ জৰিয়তে মেট্ৰিক পৰীক্ষা ইতিহাস নহয়,আগৰ দৰেই অনুষ্ঠিত হ’ব মেট্ৰিক পৰীক্ষা’

Assamese News'নতুন শিক্ষানীতিৰ জৰিয়তে মেট্ৰিক পৰীক্ষা ইতিহাস নহয়,আগৰ দৰেই অনুষ্ঠিত হ'ব মেট্ৰিক পৰীক্ষা'

মঙলবাৰে ঘোষণা কৰা হ’ব হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষাৰ ফলাফল ৷ ডিফু চহৰত দেওবাৰে বিজেপি প্ৰাৰ্খীৰ হৈ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ সভাত অংশগ্ৰহণ কৰি শিক্ষামন্ত্ৰী ৰণোজ পেগুৱে দশম শ্ৰেণীৰ পৰীক্ষাৰ ফলাফল সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰে৷

শিক্ষামন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে, ক’ভিড পৰিৱেশৰ পিছত হোৱা মেট্ৰিক পৰীক্ষাত আভ্যন্তৰীণ মূল্যায়নৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি পৰীক্ষাৰ ফলাফল দিয়া হৈছিল ৷ ক’ভিডৰ পিছত এইটো আছিল প্ৰথম মেট্ৰিক পৰীক্ষা ৷ ফলত পৰীক্ষাত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ ওপৰত কিছু প্ৰভাৱ পৰিব ৷ যিসকল ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে পৰীক্ষাত অনুত্তীৰ্ণ হ’লে হতাশ নহৈ পুনৰ পৰীক্ষাৰ প্ৰস্তুতি চলোৱাৰ বাবে আহ্বান জনায় শিক্ষামন্ত্ৰীগৰাকীয়ে ৷

তেওঁ লগতে নতুন শিক্ষানীতিৰ জৰিয়তে মেট্ৰিক পৰীক্ষা ইতিহাস নহয় বুলি মন্তব্য কৰি আগৰ দৰেই পৰীক্ষা হ’ব বুলি কয় ৷ অৱশ্যে উপৰিঞ্চিকৈ নৱম আৰু একাদশ শ্ৰেণীৰ পৰীক্ষাও বোৰ্ডৰ জৰিয়তে অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব বুলি কয় মন্ত্ৰী ৰণোজ পেগুৱে ৷ তেওঁ লগতে উচ্চতৰ মাধ্যমিকৰ পৰীক্ষা শীঘ্ৰে ঘোষণা কৰা হ’ব বুলি মন্তব্য কৰে যদিও এনে সিদ্ধান্ত চৰকাৰে নহয় শিক্ষা পৰিষদেহে ঘোষণা কৰিব ৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: