20.6 C
Assam
Friday, February 3, 2023

Featured News

এই ৰাশিৰ জাতকে ভুলতো ৰঙা সূতা নিপিন্ধিব অন্যথা শনিদেৱ ক্ৰোধিত হব পাৰে

Assamese Newsএই ৰাশিৰ জাতকে ভুলতো ৰঙা সূতা নিপিন্ধিব অন্যথা শনিদেৱ ক্ৰোধিত হব পাৰে

এই ৰাশিৰ মানুহে কেতিয়াও ৰঙা সূতা পিন্ধিব নালাগে, লাভৰ সলনি লোকচান হ’ব পাৰে !

প্রায়ে আপুনি নিশ্চয় দেখিছে যে যদি কিবা শুভ কাম বা পূজা ইত্যাদি থাকে তেন্তে তাত ৰঙা ৰঙৰ সূতা বা কলোৱা বান্ধি থোৱা থাকে। কলাৱ তিনিটা সূতাৰে গঠিত৷ ইয়াক সাধাৰণতে কপাহৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা হয়। যদিও ইয়াত ৰঙাৰ প্ৰচুৰতা আছে, কিন্তু ইয়াত হালধীয়া আৰু সেউজীয়া বা বগা সূতাও আছে। এই তিনিটা সূত্ৰক ত্রিশক্তি ব্ৰহ্ম, বিষ্ণু আৰু মহেশৰ প্ৰতীক বুলি ধৰা হয়। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি ৰঙা ৰঙৰ সূতা শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ৰঙা সূতা পিন্ধাৰ বহু উপকাৰিতাও লাল কিতাবৰ প্ৰতিকাৰত উল্লেখ আছে। ইয়াৰ লগতে জ্যোতিষতো তথ্য দিয়া হৈছে যে কি ৰাশিৰ লোকে ৰঙা ৰঙৰ সূতা পিন্ধিব লাগে। ৰঙা ৰঙৰ সূতা বা কলাৱ পিন্ধিলে কি কি লাভ হয় আৰু কোন ৰাশিৰ লোকে ইয়াক পিন্ধাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে।

#ৰঙা সূতা পিন্ধাৰ সুবিধা-

ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি মাতা লক্ষ্মীয়ে হাতত কলৱ বা ৰঙা সূতা বান্ধি সন্তুষ্ট হয়।

ইয়াৰ লগতে হনুমান জীৰ কৃপাও লাভ কৰা হয় ।

মংগল গ্ৰহৰ ৰং ৰঙা, গতিকে ৰঙা ৰং বান্ধিলে ৰাশিফলত মংগল গ্ৰহৰ অৱস্থান শক্তিশালী হয়।

ৰঙা ৰঙৰ সূতা পিন্ধি আর্থিক সুবিধাও পায়।

#কোন ৰাশিয়ে ৰঙা সূতা বান্ধিব লাগে-

জ্যোতিষৰ মতে মেষ, সিংহ, বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকে ৰঙা সূতা বা কলৱ বান্ধিব লাগে। বিশ্বাস অনুসৰি এই ৰাশিৰ লোকসকলে ৰঙা সূতা বান্ধি হনুমান জীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে। আচলতে ৰঙা ৰং মংগল আৰু সূৰ্য্য ঈশ্বৰৰ বাবে প্রিয়, সেইবাবেই এই ৰাশিৰ প্ৰভু হোৱাৰ বাবে ৰঙা ৰঙৰ সূতা তেওঁলোকৰ বাবে শুভ।

#কোন ৰাশিৰ ৰঙা সূতা বান্ধিব নালাগে-

জ্যোতিষৰ মতে শনি দেৱ মকৰ আৰু কুম্ভ ৰাশিৰ অধিপতি। শনি দেৱে ৰঙা ৰং ভাল নাপায়। এই কাৰণেই শনিবাৰে শনি দেৱক ক’লা তিল দান কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত এই দুই ৰাশিৰ লোকে ৰঙা সূতা বা ৰঙা ৰঙৰ কলৱ পিন্ধিব নালাগে। ইয়াৰ উপৰিও মীন ৰাশিসকলেও ৰঙা ৰঙৰ সূতা পিন্ধিব নালাগে।

#এই দিনটোত ৰঙা সূতা বান্ধিব- মঙলবাৰে ৰঙা ৰঙৰ সূতা পিন্ধিব লাগে। কলৱ বান্ধি ব্ৰহ্মজীৰ কৃপাত, বিষ্ণুজীৰ কৃপাত সুৰক্ষা শক্তি আৰু শিৱৰ কৃপাত সকলো বিপদৰ পৰা মুক্তি পোৱা যায়। ইয়াৰ লগতে মাতৃ লক্ষ্মীৰ কৃপাত ধন, মাতৃ দুৰ্গাৰ কৃপাত শক্তি আৰু মাতৃ সৰস্বতীৰ কৃপাত প্ৰজ্ঞা লাভ কৰা হয়।।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!