27.6 C
Assam
Friday, February 3, 2023

Featured News

দেৱী সৰস্বতীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ কৰক এই ১০টা কাম

Assamese Newsদেৱী সৰস্বতীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ কৰক এই ১০টা কাম

আজি বিদ্যাৰ অধিষ্ঠাত্ৰী দেৱী সৰস্বতীৰ পূজা৷ প্ৰচণ্ড শীতৰ মাজতে ৰাজ্যত পালন কৰা হৈছে সৰস্বতী পূজা৷ মাঘ মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ পঞ্চম তিথিৰ দিনা দেৱী সৰস্বতীক পূজা কৰা হয়৷ মাঘ মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ পঞ্চম দিনটো বসন্ত পঞ্চমী হিচাপে পালন কৰা হয়। বিদ্যাৰ অধিষ্ঠাত্ৰী দেৱী সৰস্বতীক আজিৰ দিনটোতে পূজা কৰা হয়। শিক্ষাৰ্থীসকলে আজিৰ দিনটোত দেৱী সৰস্বতীৰ ওচৰত প্ৰাৰ্থনা কৰিব লাগিব কিয়নো ইয়াক শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে, দেৱী সৰস্বতীক পূজা কৰিলে জ্ঞানৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সকলো সমস্যা আঁতৰ হয়। ইয়াৰ লগতে, সুখ আৰু সমৃদ্ধি বৃদ্ধি হয়৷ কি কৰিলে আজিৰ দিনটোত সন্তুষ্ট হ’ব দেৱী সৰস্বতী?

* যদি আপুনি প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষা দিবলৈ সাজু, তেন্তে আজিৰ দিনটোত আপুনি কলম এটা ল’ব লাগে আৰু তাৰ ওপৰত হালধি, চাউল দি কলমৰ পূজা কৰিব লাগে আৰু পৰীক্ষাৰ দিনা এই কলমেৰে লিখিলে শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়৷

* যদি আপুনি উচ্চ শিক্ষা গ্ৰহণত যিকোনো ধৰণৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে, তেন্তে আপুনি মা সৰস্বতীৰ এই মন্ত্ৰটো ১০৮ বাৰ জপ কৰা উচিত। মন্ত্ৰটো হ’ল – ‘ওম আইএম শ্ৰী ক্লেইন সৰস্বতী নম।’

* প্ৰিয়জনক পাবলৈ বিচাৰিলে, আজিৰ দিনটোত আপুনি সেই ব্যক্তিজনৰ বিষয়ে চিন্তা কৰি ২১ বাৰ কামদেৱৰ এই বশিকৰণ মন্ত্ৰ উচ্চাৰণ কৰা উচিত। মন্ত্ৰটো হৈছে ‘ওম নমহ কামা-দেৱায়। সকাল জন সৰ্বজনন মম দৰচানে উৎকান্তিতম কুৰু কুৰু, দক্ষ ইক্শু ধৰ কুসুম-ভানেন হান হান স্বাহা’

* যদি আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাক বহুত খং কৰি থাকে, তেন্তে তেওঁক সৈমান কৰিবলৈ, আপুনি বগা খালী কাগজ এখনত সেন্দুৰৰ সৈতে ‘क्लीं’ লিখিব লাগে, ইয়াক ভাঁজ কৰিব লাগে আৰু ইয়াক আপোনাৰ পত্নীৰ কাপোৰৰ ৱাৰ্ডৰোবত ৰাখিব লাগে।

* যদি আপুনি ভাল জীৱন সংগী বিচাৰিছে, তেন্তে আপুনি কামদেৱৰ একবৰ্ণীয় মন্ত্ৰ ‘क्लीं’ৰ সৈতে দৈৰ সৈতে ধানৰ লাভা মিহলি কৰি এটা যজ্ঞ কৰা উচিত।

* যদি আপোনাৰ সন্তান এতিয়াও সৰু আৰু সি স্কুললৈ যায় আৰু আপুনি বিচাৰে যে সি ভৱিষ্যতে এজন ভাল বক্তা হওক আৰু মানুহে তেওঁৰ কথাত প্ৰভাৱিত হয়, তেনেহ’লে সৰস্বতী পূজাৰ দিনা আপুনি কলম আকৃতিৰ ডালিম ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব৷ বা যদি সম্ভৱ হয় মৌত ডুবাই থোৱা সোণৰ বেজী ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে আৰু দেৱী সৰস্বতীৰ বিষয়ে ধ্যান কৰি আপোনাৰ শিশুটোৰ জিভাত ‘ऐं’ লিখি দিয়ক।

* যদি আপুনি কাৰোবাক আপোনাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত কৰিব বিচাৰে, তেন্তে আপুনি হাতত হালধীয়া ফুল লৈ সেই ব্যক্তিজনৰ মুখৰ বিষয়ে চিন্তা কৰা উচিত আৰু কামদেৱৰ এই বিশেষ মন্ত্ৰটো ১০৮ বাৰ জপ কৰা উচিত। মন্ত্ৰটো হৈছে- ‘ওম নমো ভাগৱতে কামদেৱায়, যশ্য যশ্য দ্ৰীষ্ণো ভৱমী, য়াচা য়াচা মাম মুখম পাচিয়াতি তাত মোহ্যতু স্বাহা’ এই মন্ত্ৰ উচ্চাৰণ কৰাৰ পাছত, সেই ফুলবোৰত ফাকুৱা লগায় আপোনাৰ লগত ৰাখিব। তাৰ পাছত ইয়াক বোঁৱতী পানীত পেলাই দিয়ক।

* যদি আপুনি আপোনাৰ বৈবাহিক জীৱন সু-শান্তিৰে পাৰ হোৱাটো বিচাৰে, তেন্তে হালধীয়া ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধি আপুনি কামদেৱৰ এই মন্ত্ৰটো ১০৮ বাৰ জপ কৰা উচিত। মন্ত্ৰটো হৈছে-‘ওম কামদেৱায়: বিদমাহে পুষ্পবানায়া ধিমাহ তন্নো আনাং: প্ৰচোদয়ত।’

* যদি আপুনি এজন সংগীতজ্ঞ, গায়ক বা সংগীতৰ আন কোনো বৃত্তিৰে জীৱনত আগবাঢ়িব বিচাৰে, তেনেহ’লে আপুনি গা ধোৱাৰ পাছত দেৱী সৰস্বতীৰ উপাসনা কৰা উচিত আৰু দেৱী সৰস্বতীক হালধীয়া ৰঙৰ মিঠাই আগবঢ়োৱা উচিত। লগতে এই মন্ত্ৰটো ১১বাৰ উচ্চাৰণ কৰক ওম আইএম হৃম শ্ৰী ক্লেইন সৰস্বত্যই নমহ

* যদি আপুনি আপোনাৰ বৈবাহিক সম্পৰ্কত প্ৰেম বজাই ৰাখিব বিচাৰে তেন্তে আপুনি ভগৱতী ৰতি, কামদেৱক উপাসনা কৰা উচিত আৰু তেওঁলোকক ফুল আগবঢ়োৱা উচিত।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!