27.7 C
Assam
Sunday, July 3, 2022

Featured News

Neramac-1st Green Innovation Pitch for the Students in NER

June, 29th, 2022: NERAMAC (North East Regional...

ABSU’s special orientation programme concludes

The influential All Bodo Students Union (ABSU)...

২৪ ডিচেম্বৰত আজমলৰে বহিব বিধায়ক শ্বেৰমান, শীঘ্রে ইউডিএফলৈ

Assamese News২৪ ডিচেম্বৰত আজমলৰে বহিব বিধায়ক শ্বেৰমান, শীঘ্রে ইউডিএফলৈ

কংগ্রেছ এৰি পুনৰ নিজৰ পুৰণি ঘৰ এ আই ইউ ডি এফলৈ উভতি যাব বাঘবৰ সমষ্টিৰ বিধায়ক শ্বেৰমান আলী আহমেদ৷ এ আই ইউ ডি এফৰ মুৰব্বী মৌলানা বদৰুদ্দিন আজমলৰ উপস্থিতিত শীঘ্রেই বিধায়কগৰাকীয়ে দলটোত যোগদান কৰিব৷ ইয়াৰ পূর্বে বদৰুদ্দিন আজমলৰ স’তে আনুষ্ঠানিক বৈঠকত বহিব কংগ্রেছৰ নিলম্বিত বিধায়কজন৷ অহা ২৪ ডিচেম্বৰত হোজাহত বদৰুদ্দিন আজমলৰ স’তে মুখামুখি হ’ব বিধায়ক শ্বেৰমান৷

আনহাতে বিধানসভাৰ শীতকালীন অধিৱেশনৰ পাছতে কংগ্রেছৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব বিধায়কগৰাকীয়ে৷ মাজুলীৰ লগতে বাঘবৰ সমষ্টিতো উপ–নির্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব আৰু বাঘবৰ সমষ্টিৰ পৰা এ আই ইউ ডি এফৰ প্রার্থী হিচাপে নির্বাচনত প্রতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব শ্বেৰমান আলী আহমেদে৷ আনকি ২০২৪ চনৰ লোকসভা নির্বাচনত এ আই ইউ ডি এফ দলৰ পৰা বৰপেটা লোকসভা সমষ্টিৰ পৰা প্রার্থী হিচাপে শ্বেৰমান আলী আহমেদক প্রক্ষেপ কৰা হ’ব৷ বিধায়কগৰাকীৰ এক ঘনিষ্ঠ সূত্রই এই কথা নিশ্চিত কৰিছে৷

উল্লেখ্য যে ঐতিহাসিক অসম আন্দোলনৰ শ্বহীদৰ সম্পর্কে বিতর্কিত মন্তব্য কৰি ৰঙাঘৰৰ আলোহী হৈছিল বাঘবৰ সমষ্টিৰ কংগ্রেছী বিধায়ক শ্বেৰমান আলী আহমেদ৷ বিধায়কগৰাকী জে’ললৈ যোৱাৰ সময়তে কংগ্রেছ দলে নিলম্বিত কৰিছিল৷ শেহতীয়াকৈ জে’লৰ পৰা ওলাই আহিয়েই কংগ্রেছৰ বিধায়িনী দলৰ উপ–দলপতি বিধায়ক ৰকিবুল হুছেইন আৰু বিধায়ক আব্দুৰ ৰছিদ মণ্ডলৰ বিৰুদ্ধে সৰৱ হৈ পৰিছে বিধায়ক শ্বেৰমান৷ কংগ্রেছৰ সংখ্যালঘু বিধায়কসকল ভীৰু–কাপুৰুষ–ভৰি চেলেকা বুলিও সংবাদ মাধ্যমৰ আগত মন্তব্য কৰিছিল বাঘবৰ সমষ্টিৰ বিধায়কগৰাকীয়ে৷

মূলতঃ কংগ্রেছৰ সংখ্যালঘু নেতা–বিধায়কসকলৰ প্রতি তীব্র বিষোদগাৰ কৰিছিল বিধায়কগৰাকীয়ে৷ উল্লেখ্য যে ২০১১ চনত বাঘবৰ সমষ্টিৰ পৰা এ আই ইউ ডি এফৰ বিধায়ক হিচাপে নির্বাচিত হৈছিল শ্বেৰমান আলী আহমেদ৷ পৰৱর্তী সময়ত ২০১৬ চনত এ আই ইউ ডি এফৰ পৰা পদত্যাগ কৰি শ্বেৰমান আলী আহমেদ কংগ্রেছ দলৰ বিধায়ক হিচাপে নির্বাচিত হৈছিল৷ কংগ্রেছৰ সংখ্যালঘু নেত– বিধায়কৰ বিৰুদ্ধে সৰৱ হৈ এতিয়া পুনৰ এ আই ইউ ডি এফলৈ বিধায়কগৰাকীয়ে উভতি যাব বিচৰা ঘটনাহ ৰাজনৈতিক মহলত বিশেষ চর্চা লাভ কৰিছে৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: