14.6 C
Assam
Saturday, December 10, 2022

Featured News

Guwahati’s first CNG filling station to come up in Betkuchi

The Construction of Guwahati's first Compressed Natural...

৫০ বছৰ বয়সতো ধুনীয়া হৈ থাকিব বিচাৰে নেকি ?

Assamese News৫০ বছৰ বয়সতো ধুনীয়া হৈ থাকিব বিচাৰে নেকি ?

বয়স বৃদ্ধিৰ লগে লগে ইয়াৰ প্ৰভাৱ আমাৰ মুখত দেখা যায়। কিন্তু তথাপিও আজিৰ সময়ত সকলোৱে ডেকা দেখিব বিচাৰে। আনহাতে, যদি আপুনি ডেকা/গাভৰু হৈ থাকিব বিচাৰে তেন্তে ছালৰ যত্ন লোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। হয়, যদি আপুনি আপোনাৰ জীৱনশৈলীত কিছু পৰিৱৰ্তন কৰে, তেন্তে আপুনি ৫০ বছৰ বয়সতো নিজকে ডেকা/গাভৰু কৰি ৰাখিব পাৰে। ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত কৰিবলগীয়া কিছুমান কামৰ বিষয়ে কওঁ আহক ।

ছালখন ধুনীয়া কৰি ৰাখিবলৈ ৰাতিপুৱা সাৰ পাই কৰক এইবোৰ কাম-
প্ৰথম কাম-
প্ৰতিদিনে ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত গৰম পানী খাব লাগে। কাৰণ প্ৰতিদিনে পুৱা এগিলাচ কুহুমীয়া পানী খালে তেজৰ সঞ্চালন ভাল হয় আৰু কোষ্ঠকাঠিন্যৰ অভিযোগ নাথাকে আৰু মুখখন জিলিকি থাকে।

দ্বিতীয় কাম-
তিয়াই থোৱা শুকান ফল আৰু যিকোনো ঋতু অনুসৰি ফল খাওক, ইয়াৰ কাৰণ হ’ল যেতিয়া আপুনি ৱৰ্কআউটৰ পূৰ্বে স্বাস্থ্যসন্মত খাদ্য গ্ৰহণ কৰে তেতিয়া আপোনাৰ শৰীৰে শক্তি লাভ কৰে।সেয়েহে দৈনিক শুকান ফল খাব লাগে।

তৃতীয় কাম-
ৰাতিপুৱা উঠাৰ পিছত তৃতীয় কামটো হ’ল ৱৰ্কআউট। হয়, দৈনিক ৪৫ মিনিটৰ ৱৰ্কআউট কৰক, এনে কৰিলে তেজৰ সোঁত সঠিক হৈ থাকে আৰু আপুনি সক্ৰিয় হৈ থাকে।দৈনিক ৱৰ্কআউট কৰাৰ সময়ত আপোনাৰ ওজনো নিয়ন্ত্ৰণত থাকে।
চতুৰ্থ কাম-
চতুৰ্থ কথাটো হ’ল ৰাতিপুৱা যোগাসন কৰিব লাগে, এই কাম কৰিলে আপোনাৰ পেশীবোৰে জিৰণি লয়। আৰু ছালত গ্লো আহে।

পঞ্চম কাম-
স্বাস্থ্যসন্মত ব্ৰেকফাষ্ট শৰীৰৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। গতিকে ব্ৰেকফাষ্টত প্ৰটিন আৰু ফাইবাৰ সমৃদ্ধ বস্তু অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব লাগে। কওঁ যে ব্ৰেকফাষ্টে আমাক দিনটোৰ কাম কৰিবলৈ শক্তি দিয়ে। কেৱল এয়া
ই নহয়, যদি আপুনি দৈনিক খাদ্য তালিকাত স্বাস্থ্যসন্মত ব্ৰেকফাষ্ট অন্তৰ্ভুক্ত কৰে, তেন্তে আপোনাৰ শৰীৰটো ফিট হৈ থাকে আৰু আপোনাৰ ছালখনো মজবুত হৈ থাকে, যাৰ বাবে আপুনি দীৰ্ঘদিনলৈ ডেকা যেন লাগে।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ ঘৰুৱা উপায় আৰু সাধাৰণ তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। ইয়াক গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওক।

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: