27 C
Assam
Monday, September 26, 2022

Featured News

ধেমাজিত বান সমস্যা বুজ ললে মন্ত্ৰী সঞ্জয় কিষানে

Assamese Newsধেমাজিত বান সমস্যা বুজ ললে মন্ত্ৰী সঞ্জয় কিষানে

আজি দ্বিতীয় দিনাৰ বাবেও ধেমাজিত বানৰ কৱলত আছে বহু গাওঁ ৷ আজিও ১৫ নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ ভজু গাওঁ আৰু জীয়াঢল চাৰিআলিৰ দুটা অংশৰ প্ৰায় ১  ফুট  ওপৰেৰে বৈ আছে জীয়াধল নদীৰ পানী ৷এই ভদীয়া বানত   জীয়াধল , বৰাজান আৰু ৰাইনদীয়ে ধেমাজি ৰাজহ চক্ৰৰ অন্তৰ্গত  প্ৰায় ২০ খন   গাওঁ বেয়াকৈ  প্লাবিত কৰাৰ পিছত  যথেষ্ট ক্ষতি কৰা পৰিলক্ষিত হৈছে ৷এই ক্ষয়ক্ষতি বুজ লবলৈ  কালি নিশাই ধেমাজিত উপস্হিত হয়হি ধেমাজি জিলাৰ অভিভাৱক মন্ত্ৰী তথা ৰাজ্যৰ শ্ৰম মন্ত্ৰী সঞ্জয় কিষাণ ৷ মন্ত্ৰীজনে  যোৱা মঙ্গল বাৰে  ধেমাজি বৰ্মন গাওঁস্থিত জীয়াঢল নদীৰ ক’ফাৰ ডেমটো প্ৰায় ৫০০ শ মিটাৰ  ছিঙি নিয়াৰ অংশত উপস্হিত হৈ কফাৰডেমটো প্ৰত্যক্ষ কৰে আৰু সূক্ষ্মভাৱে পৰ্যবেক্ষণ কৰে ৷ ইয়াৰ পিছতে জীয়াধল নদীৰ বানত ডুব গৈ থকা জীয়াধল , বাটঘৰীয়া পঞ্চায়তৰ কেইবাখনো গাৱঁৰ বান পৰিস্হিতিৰ বুজ লয় আৰু বিভাগীয় কৰ্তৃপক্ষক  বন্যাৰ্তক সহযোগ আগবঢ়াবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে ৷ ইপিনে মন্ত্ৰীজনে  বৰাজান আৰু ৰাইনদীয়ে ধুই নিয়া মৰিধল আৰু লক্ষীপথাৰ পঞ্চায়তৰ কেইবাখনো গাৱঁৰ বান পৰিস্হিতিৰ বুজ লোৱাৰ লগতে বান সাহাৰ্য শিৱিৰো পৰিদৰ্শন কৰে৷ উল্লেখযোগ্য যে  মন্ত্ৰীৰ ভ্ৰমণৰ সময়তে জীয়াধল বানত সৰ্বস্বান্ত হোৱা বন্যাৰ্তই  জিলা প্ৰশাসনৰ পৰা বান সাহায্য লাভ নকৰাৰ অভিযোগ তোলে ৷ উল্লেখ্য যে ধেমাজি দীৰ্ঘদিনীয়া বান সমস্যা স্থায়ী সমাধানৰ ক্ষেত্ৰত চৰকাৰে সকলো ধৰণৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে বুলি জানিব দিয়ে ৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: