fbpx
April 7, 2021

ৰাজ্যত লকডাউনৰ কোনো সম্ভাৱনা নাই, এইবাৰ বিহু হ’ব

 দেশৰ ভিন্ন প্রান্তত ক’ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢ়ৌৱে ভয়াৱহ পৰিস্থিতি সৃষ্টি কৰাৰ সময়তে অসমতো ক’ভিডকেন্দ্রিক পৰিৱেশ বিৰাজ কৰাৰ সম্ভাৱনাক লৈ শংকাত কটাইছে ৰাজ্যবাসী৷ বিগত বর্ষৰ দৰে এইবাৰো ক’ৰোনাই হেঁপাহৰ বিহু অনুষ্ঠিত কৰাত বাধা দিয়াৰ সম্ভাৱনাৰ সৃষ্টি হৈছে৷ নির্বাচনৰ পাছতে পুনৰ ক’ৰোনা পৰিৱেশক লৈ ভীতিগ্রস্ত হৈ থকা ৰাজ্যবাসীক আজি আশ্বস্ত কৰিলে স্বাস্থ্যমন্ত্রী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শর্মাই৷ মন্ত্রীগৰাকীৰ স্পষ্ট মত–এইবাৰ উদ্যাপিত হ’ব ৰঙালী বিহু৷ আজি আমিনগাঁৱত ভোটদান কৰিবলৈ উপস্থিত হোৱা মন্ত্রীগৰাকীয়ে ক’ভিডকেন্দ্রিক পৰিৱেশক নস্যাৎ কৰি কয়– এইবাৰ বিহু হ’বই৷ শিল্পীসকলৰ আর্থিক অৱস্থা যথেষ্ট বেয়া৷ শিল্পীসকলক লৈ এইবাৰ বিহু উদ্যাপিত কৰিব পাৰিব ৰাইজে৷ লকডাউনৰ কোনো সম্ভাৱনা নাই৷ ৰাজ্যত যি ক’ৰোনা আক্রান্ত চিনাক্ত হৈছে, সেয়া বহিঃৰাজ্যৰ পৰা অহা৷

উল্লেখ্য যে ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্রান্তত ক’ৰোনা আক্রান্তৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পোৱাত পুনৰ লকডাউন বলৱৎ হ’ব বুলি চর্চা চলি আছে৷ এনে চর্চাক নস্যাৎ কৰি মন্ত্রী ড০ শর্মাই কয়– বিগত বর্ষত অসমৰ পৰিস্থিতি যেতিয়া অধিক স্পর্শকাতৰ হৈ আছিল, প্রতিদিনেই ৩,৫০০গৰাকী লোক আক্রান্ত হৈছিল৷ তেতিয়াও লকডাউন দিয়া হোৱা নাছিল৷ এতিয়া প্রতিদিনে ৬০জন লোকহে আক্রান্ত হৈ আছে৷ ইয়াৰে ৩৫জন আক্রান্ত চিনাক্ত হৈছে বিমানবন্দৰ অথবা ৰে’ল ষ্টেচনত৷ ক’ৰোনাৰ বৃদ্ধিৰ বিষয়টোক লৈ মই বিশেষ চিন্তা কৰা নাই৷ কাৰণ বিটিচি ইলেকচনৰ পৰা দুর্গাপূজা, হোলী আদিকে কৰি কেইবাটাও উৎসৱ আমি পাৰ কৰিলোঁ৷ কিন্তু ক’ৰোনাৰ সংক্রমণ ধৰা পৰা নাই৷ ৰে’ল ষ্টেচন আৰু বিমানবন্দৰত যাত্রীৰ আপত্তি সত্ত্বেও কঠোৰভাৱে ক’ভিড পৰীক্ষা অব্যাহত ৰখা হৈছে৷ এই পৰীক্ষা চলি থাকিলে মই ভাবোঁ ৰাজ্যত আক্রান্তৰ সংখ্যা চিন্তাজনকভাৱে বৃদ্ধি নাপায়৷ গতিকে ক’ৰোনাক লৈ ভীতিগ্রস্ত হোৱাৰ প্রয়োজন নাই৷ উল্লেখ্য যে ৰাষ্ট্রীয় স্বাস্থ্য মিছনে প্রকাশ কৰা অনুসৰি কালিৰ দিনটোত ৭০জন লোকক পজিটিভ ৰূপে চিনাক্ত কৰা হৈছে৷ ইয়াকে লৈ ৰাজ্যত ক’ৰোনাত আক্রান্ত হৈ চিকিৎসাধীন হৈ আছে ৬২৭গৰাকী লোক৷

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: