15.5 C
Assam
Wednesday, December 7, 2022

Featured News

নন্দিতা শইকীয়া হত্যাকাণ্ডৰ ৪০০ পৃষ্ঠাজোৰা চাৰ্জশ্বিট দাখিল

Assamese Newsনন্দিতা শইকীয়া হত্যাকাণ্ডৰ ৪০০ পৃষ্ঠাজোৰা চাৰ্জশ্বিট দাখিল

 অৱশেষত ৰাজ্য তথা দেশ কঁপোৱা নন্দিতা শইকীয়া হত্যাকাণ্ডৰ চাৰ্জশ্বিট দাখিল ৷ এই হত্যাকাণ্ড সন্দৰ্ভত ৪০০ পৃষ্ঠাজোৰা চাৰ্জশ্বিট দাখিল কৰিলে ধেমাজি আৰক্ষীয়ে ৷ সোমবাৰে ধেমাজি আৰক্ষীয়ে ঘটনা সংঘটিত হোৱাৰ ৩৬ দিনৰ পিছত এই চাৰ্জশ্বিট দাখিল কৰে ধেমাজিৰ আদালতত ৷ এই চাৰ্জশ্বিটত আছে হত্যাকাৰী ধেমাজি মৰিধল মহাবিদ্যালয়ৰ যুৱ কৰ্মচাৰী ৰিণ্টু শৰ্মা বিৰুদ্ধে ১৫ গৰাকী সাক্ষীৰ সাক্ষ্য ৷

উল্লেখযোগ্য যে, যোৱা ২১ আগষ্টত দিন দুপৰতে ধেমাজি সদৰৰ মজিয়াত হত্যাকাৰী ৰিণ্টু শইকীয়াই ধেমাজি মৰিধল মহাবিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰী নন্দিতা শইকীয়াক উপৰ্যুপৰি এখন চোকা দাৰে ঘপিয়াই গুৰুতৰভাৱে আঘাত কৰে ৷ প্ৰায় মুমূৰ্ষু অৱস্থাত ধেমাজি অসামৰিক চিকিৎসালয়ত প্ৰাথমিক চিকিৎসা প্ৰদান কৰি জৰুৰীকালীনভাৱে অতি সংকটজনক অৱস্থাত ডিব্ৰুগড়ৰ এখন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হয় ছাত্ৰীগৰাকীক ৷

যদিও মৃত্যুৰ সৈতে যুঁজ দি 4 দিনৰ পিছত অৱশেষত ২৫ আগষ্টত মৃত্যুৰ শীতল কোলাত ঢলি পৰে প্ৰতিভাৱান ছাত্ৰী নন্দিতা শইকীয়া ৷ এই একেটা ঘটনাত গুৰুতৰভাৱে আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈ নন্দিতা শইকীয়াৰ সহপাঠী কাশ্মিনা দত্ত আৰু কাশ্মিনাৰ পিতৃ দেৱ দত্ত চিকিৎসালয়ত চিকিৎসা গ্ৰহণ কৰি সংকটমুক্ত হয় ৷

এই পাশৱিক ঘটনাই ধেমাজি জিলাৰ লগতে সমগ্ৰ অসমতে জোকাৰণি তোলাৰ বিপৰীতে বিভিন্ন দল-সংগঠনে হত্যাকাৰীৰ উপযুক্ত শাস্তিৰ দাবীত আন্দোলনত জপিয়াই পৰিছিল ৷ ইপিনে ঘটনাৰ ব্যাপক প্ৰতিক্ৰিয়ালৈ লক্ষ্য কৰি ৰাজ্যৰ কেবিনেটে ফাষ্ট ট্ৰেক আদালতত বিচাৰ কৰাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিবলৈ বাধ্য হয় ৷ সম্প্ৰতি, হত্যাকাৰীয়ে উচিত শাস্তি লাভ কৰা আশা কৰিছে বুলি মন্তব্য কৰে ধেমাজি জিলা আৰক্ষী অধীক্ষকগৰাকীয়ে ৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: