26.1 C
Assam
Sunday, August 14, 2022

Featured News

Assam: Hindu man’s body buried after villagers refused to assist with cremation, exhumed

District administration officials in Assam's Darrang have...

BTC EM Wilson Hasda takes part in Bike Rally as part of #AzadiKaAmritMahotsav

Gossaigaon: Bodoland Territorial Council(BTC) Executive Member(EM) on...

এইবাৰ শিক্ষকৰ বিৰুদ্ধে ৯ বছৰীয়া কন্যা শিশু ধৰ্ষণৰ অভিযোগ

Assamese Newsএইবাৰ শিক্ষকৰ বিৰুদ্ধে ৯ বছৰীয়া কন্যা শিশু ধৰ্ষণৰ অভিযোগ

বাক্সা জিলাৰ মুছলপুৰ আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত পলাশগুৰীত এগৰাকী ৯ বছৰীয়া কণমানিক ধৰ্ষণৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে ৷ এই অভিযোগ উত্থাপন হৈছে ১ নং ভোগপাৰা গাঁৱৰ মানিক নাথ নামৰ প্ৰায় ৪৫ বছৰ বয়সীয়া শিক্ষকৰ বিৰুদ্ধে ৷

পৰিয়ালৰ লোকৰ অভিযোগ অনুসৰি, শিক্ষকজনে দীৰ্ঘদিন ধৰি মাক-দেউতাকৰ অনুপস্থিতিৰ সুযোগ লৈ বিভিন্ন প্ৰলোভন আৰু ভয়-ভাবুকিৰে কণমানিগৰাকীক যৌন নিৰ্যাতন চলাই আহিছিল ৷ কণমানিগৰাকীয়ে অৱশ্যে সেই নিৰ্যাতনৰ কথা বহুদিনৰ আগতেই মাক-দেউতাকক অৱগত কৰিছিল ৷

কিন্তু কোনো প্ৰমাণ নথকাত দৰিদ্ৰ পৰিয়ালটোৱে শিক্ষকগৰাকীৰ বিৰুদ্ধে কোনো ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব পৰা নাছিল ৷ অৱশেষত কণমানিগৰাকীয়ে নিজেই দেউতাকৰ মোবাইল ফোনটো লৈ সমগ্ৰ ঘটনা ৰেকৰ্ড কৰি ৰাখিছিল ৷ ইয়াৰ পাচতে মাক-দেউতাক সেই ভিডিঅ’ ক্লিপ প্ৰদান কৰে কণমানিগৰাকীয়ে ৷

ঘটনাৰ উপযুক্ত প্ৰমাণ সহ মুছলপুৰ আৰক্ষী থানাত শিক্ষক গৰাকীৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ দাখিল কৰে পৰিয়াল লোকে ৷ পৰিয়ালৰ এজাহাৰৰ ভিত্তিত বৰ্তমান মুছলপুৰ আৰক্ষীয়ে শিক্ষক গৰাকীক আটক কৰাৰ লগতে POCSO আইনৰ অধীনত ৯১/২০২১ নম্বৰত এক গোচৰ ৰুজু কৰে ।

ইফালে, অমৰাবতী মধ্য ইংৰাজী বিদ্যালয়ত কৰ্মৰত শিক্ষক গৰাকীৰ এনে কৰ্মকাণ্ডই স্বাভাৱিকতে হতচকিত কৰি তুলিছে মুছলপুৰৰ ৰাইজক । এখন সমাজক লজ্জানত এনে কাৰ্যৰ বাবে শিক্ষক গৰাকীক উচিত শাস্তি দিবৰ বাবে দাবী তুলিছে অঞ্চলটোৰ সচেতন লোকে ৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: