32.6 C
Assam
Tuesday, August 9, 2022

Featured News

নগাঁৱৰ গোমোঠাগাঁৱত ৯বস্তাকৈ চোৰাং শামুক উদ্ধাৰ

নিউজ ব্যুৰ',নগাঁও,৬আগষ্ট:--নগাঁও জিলাৰ ইটাচালী টাউন আৰক্ষী চকীৰ...

BTR CEM Pramod Boro Lauds NTPC GEM Initiative

On Friday, BTR CEM Pramod Boro interacted...

নন্দিতা শইকীয়াক ন্যায় প্ৰদানৰ দাবীৰে ধেমাজিত প্ৰতিবাদ

Assamese Newsনন্দিতা শইকীয়াক ন্যায় প্ৰদানৰ দাবীৰে ধেমাজিত প্ৰতিবাদ

ডিব্ৰুগড়ৰ এখন চিকিৎসালয়ত বৰ্তমান সংকটজনক অৱস্থাত চিকিৎসাধীন হৈ আছে ধেমাজি কাণ্ডৰ ভুক্তভোগী নন্দিতা শইকীয়া ৷ চহৰখনৰ মাজ-মজিয়াত ধেমাজি মৰিঢল মহাবিদ্যালয়ৰ এজন কৰ্মচাৰীৰ বৰ্বৰ আক্ৰমণত মগজুত গুৰুতৰভাৱে আঘাত পাইছিল একেখন মহাবিদ্যালয়ৰে ছাত্ৰী নন্দিতা শইকীয়া আৰু কাস্মিনা দত্তই ৷ ছাত্ৰী দুগৰাকীক ন্যায় প্ৰদানৰ দাবীত ইতিমধ্যে উত্তাল হৈ আছে সমগ্ৰ ধেমাজি জিলা ৷

নন্দিতা শইকীয়া আৰু কাস্মিনা দত্তক ন্যায় প্ৰদানৰ লগতে আক্ৰমণকাৰী যুৱকজনক কঠোৰ দৃষ্টান্তমূলক শাস্তি প্ৰদানৰ দাবীত মঙলবাৰে ধেমাজি জিলা ছাত্ৰ সন্থাৰ উদ্যোগত জিলাখনৰ সহস্ৰাধিক ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে বিক্ষোভ প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী ৰূপায়ণ কৰে । প্ৰতিবাদকাৰীসকলে জিলাখনৰ আছুৰ কাৰ্যালয়ৰ শ্বহীদ উদ্যানৰ পৰা নগৰৰ মাজেৰে এক বিশাল প্ৰতিবাদী শোভাযাত্ৰা বাহিৰ কৰি চৰকাৰ তথা প্ৰশাসন বিৰোধী শ্ল’গানেৰে চৌদিশ উত্তাল কৰি তোলে ৷

প্ৰতিবাদকাৰীসকলে চহৰখনৰ মাজেৰে সমদল উলিয়াই পুনৰ শ্বহীদ উদ্যানৰ সন্মুখত উপস্থিত হৈ পথ অৱৰোধ কৰি বিক্ষোভ প্ৰদৰ্শন কৰে ৷ প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰি জিলা ছাত্ৰ সন্থাৰ সভাপতি দীপক শৰ্মা আৰু কল্যাণ গগৈয়ে স্থানীয় বিধায়ক তথা শিক্ষামন্ত্ৰী ডাঃ ৰণোজ পেগুৰ ভূমিকাক কঠোৰ ভাষাৰে সমালোচনা কৰে ৷ তেওঁলোকে চহৰখনৰ মাজমজিয়াত এখন আৰক্ষী চকীৰ প্ৰায় ওচৰতে দিন-দুপৰতে দুগৰাকী ছাত্ৰী বৰ্বৰ আক্ৰমণৰ বলি হ’বলগীয়া হোৱাত আৰক্ষীৰ ভূমিকাক লৈ প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰে ৷

গঠনটোৰ নেতাদ্বয়ে এই ঘটনাৰ পাছত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে নিৰাপত্তাহীনতাত ভোগা বুলি মন্তব্য কৰে ৷ এই বিক্ষোভ কাৰ্যসূচীত মৰিঢল মহাবিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ একতা সভা, ধেমাজি মহাবিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ একতা সভা, ধেমাজি বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ একতা সভাকে ধৰি স্থানীয় কেইবাটাও দল-সংগঠন তথা মহাবিদ্যালয়ৰ চাৰি শতাধিক ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰে ৷

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: